Temniću bodovi i dve utakmice bez prisustva publike

Posle napustanja terena u 87. minutu utakmice na prošlonedeljnom derbiju u Varvarinu od strane igrača Radničkog iz Pirota stigla je reakcija nadležnih iz FS RIS-a. Komesar za takmičenje FS RIS-a Dušan Milić registrovao je utakmicu Temnić1924 - Radnički (Pirot) službenim rezultatom 3:0 za Temnić.

U obrazloženju odluke se kaže da se uvidom u zapisnik utakmice i dopunskim izveštajem službenih lica ustanovilo da gostujući igrači na poziv glavnog sudije nisu hteli da nastave utakmicu pa je utakmica registrovana službenim rezultatom shodno članu 49. pravilnika o fud,takmičenjima FSS.

Disciplinski sudija FS RIS-a Ivan Nikolić kaznio je FK Temnić1924 zbog slabe organizacije utakmice i događaja u 23. min i ulaska NN lica u 87. minutu sa dve utakmice igranja na svom stadionu bez prisustva publike i novčanom kaznom od 20 000 dinara, sve na osnovu člana 64. DP. FSS. Tako je stavljena tačka na ovaj derbi koji je uzburkao dosta strasti u javnosti.

Zaplanjac 1 : 2 SFS Borac
Car Konstantin 5 : 0 GFK Dubočica
Radnički (S) 7 : 0 Pukovac
Jedinstvo (B) 2 : 0 Jedinstvo (P)
Radan 1 : 0 Budućnost
OFK Sinđelić 0 : 2 Radnički (P)
Trstenik PPT 1 : 0 Moravac Orion
Rtanj 3 : 5 Dunav