05.11.2019 V. Jankov

"Fenjerdžijama" Tisa preduboka

Bilo je lepih poteza na utakmici između Bečejaca i Nišlija

Dva potpuno različita poluvremena kraj Tise. U prvom su Bečejci ušli opušteno u utakmicu i sa par grešaka omogućili Nišlijama da budu ravnopravan rival na terenu i po rezultatu (4:4). Prekoreni ili posavetovani, svejedno, u pauzi između dva poluvremena od trenera Igora Šoša, Bečejci su u nastavku stvari postavile na svoje mesto i serijom 4:0 polovinom drugog poluvremena poveli sa 8:4. Pošto su u 34. minutu smanjili na 8:5, gosti su zaigrali bez golmana u nadi da s igračem više u polju mogu da anuliraju prednost domaćina i bili drastično kažnjeni. Za pet minuta momci sa Tise su dodali seriju od 6:0 i stigli do konačnih 14:5. Nova tri boda i znatno popravljena gol razlika omogućila im je skok na visoko drugo mesto. Istina, komšije iz Novog Bečeja imaju dve utakmice, ali sada je redosled na tabeli sledeći: Metalac Kolorado je lider sa 18 bodova, a prati ga triling sa tri boda manje, koji predvodi Bečej s gol razlikom +8, slede Tisa +7 i Banjica +4.

Da na golu Nišlija nije bio sigurni Bogdan Pejčić, koji je odbranio 13 šuteva ka njegovom golu, te da Bečejci nisu četiri puta pogodili okvir gola, „fenjeraš“ drugoligaškog karavana bi bio ispraćen s još ubedljivijim rezultatom, mada mu ni ovaj neće ostati u lepom sećanju. Istina tri puta su vodili u prvom delu utakmice, ali to je bilo sve što su uradili.

Što se Bečejaca tiče, nisu gubili glavu posle vođstva gostiju. Nije ih htela ni lopta, jer su Ćulum, Korać, Arđelan i Dražić uzdrmali okvir gola. Pošto je postigao četiri gola, od kojih tri u periodu kad su Nišlije igrale s golmanom, epitet igrača utakmice pripada Srđanu Golubu. Uz rame su mu bili trostruki strelci Igor Dražić i Stefan Korać, a najefektniji pogodak postigao je Dražen Arvaji, koji je levicom iskosa sa leve strane poslao loptu u suprotne raklje, a da se golman nije ni pomerio. Pobeda će ostati u lepom sećanju i najmlađem Bečejcu Stefanu Novakovu, koji je poslednja četiri minuta zamenio čuvara mreže Savu Vadaskog i devitovao u seniorskoj konkurenciji.

Bečej 2003 – Radnički 2010    14:5  (4:4)

Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 150. Sudije: Dalibor Stanković (Lazarevac), Aleksandar Radojičić (Lajkovac) i Marjan Sarka (Vršac). Strelci: Vorgučin u 8, Golub u 16, 24, 27. i 39, Korać u 17 (6 m), 37. i 38, Stanić u 19, Dražić u 26, 35, 35, Arvai u 29, Arđelan u 35. minutu za Bečej, a Vasić u 3, Dragišić u 11, Milosavljević u 16, Stanković u 20, Radenković u 34. minutu za Radnički 2010. Žuti kartoni: Vorgučin (Bečej), Obradović, Radenković (Radnički 2010). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 8 (5+3), Radnički 8 (5+3).

Bečej 2003: VADASKI (10 odbrana) 7, DRAŽIĆ 8, KORAĆ 8, STANIĆ 7,5, GOLUB 9, Ćulum 7, Arđelan 7,5, Kobiljski 7, Vorgučin 7,5, Arvaji 7,5, Novakov -.
Radnički 2010: PEJČIĆ (13 odbrana) 8, MILOSAVLJEVIĆ 6,5, VASIĆ 6,5, OBRADOVIĆ 6, VELJKOVIĆ 6, Dragišić 6,5, Stanković 6,5, Radenković 6,5.

Bečej 14 : 5 Radnički 2010
Ivanjica 7 : 0 SAS
Banjica 4 : 3 RB
Sopot 1 : 2 Konjarnik
Smederevo 9 : 10 Tisa
Metalac Kolorado 10 : 5 Zufo