"Melene" bez pobede

NIšta ne funkcioniše - iskusna Dragana Gobeljić košarkašica Kraljeva u jednom od prošlosezonskih duela

Posle iznenađujućeg poraza u Šapcu, "malene" su u derbiju kola ugostile odličan tim iz Novog Sada. Nedostatak plejmejkera, posle suspenzije Šakile Hil, pokazao je svu nemoć domaćih košarkašica. Novosađanke su to na najbolji način iskoristile, na polovini prve četvrtine već su vodile 15-0! Vrlo brzo su gošće imale i 20 poena prednosti i mirisalo je na katastrofu Kraljevčanki.

Sve što su "malene" uspele da urade jeste osam skromnih poena, uglavnom sa linije penala. U drugoj četvrtini domaće su zaigrale na ivici žileta i takav rizik se isplatio. Čvrstom odbranom zbunile su gošće, počele su da pogađaju Gobeljić i Račić i na veliki odmor 021 Novi Sad je otišao sa "samo" osam poena prednosti 31-39.

U nastavku je Kraljevo propustilo priliku da se potpuno vrati u meč. Gošće su znale da kazne sve nedostatke u igri Kraljeva, a bilo ih je koliko hoćete i dođu do zaslužene pobede. Poslovično najzapaženija Adamović i precizna Mišeljić znalački su podizale i održavale prednost Novosađanki, dok je broj izgubljenih lopti domaćih bio neverovatno visok.

U ovakvim okolnostima i poraz od 14 razlike, za prošle sezone dominantnu ekipu na ovim prostorima, je dobar. U klubu sa Ibarskog keja će morati brzo da traže rešenja za probleme koje imaju, jer ovako će tim koji je prošle sezone osvojio duplu krunu da se boriu za goli prvoligaški život. Sledi gostovanje Crvenoj zvezdi i strepnja navijača Kraljeva je sve veća.

ŽKK KRALjEVO – 021 NOVI SAD 59 – 73 (9-27, 22-12,16-16, 12-18)

Dvorana: "Kutija šibica" na Ibarskom keju. Igrano bez gledalaca. Sudije: Nedeljković, Ljubić, Stamenković (svi iz Niša).

ŽKK KRALjEVO:Milovanović, Gobeljić 21 (12 sk), Brajković, Račić 18 (11 il), Arsović, Jovanović, Biočanin 3, Stojičić 11, Trišović 2, Marinković 2, Živanović 4.

021 NOVI SAD: Jakovljević 7, Živković, Grujić, Mišelji 15, Podunavac 15, Le.Radulović 8, La. Radulović 1, Zukanović, Opačić, Adamović 21 (19sk), Todorović, Mekrej 6.

Kraljevo 80 : 99 Radivoj Korać
Student 52 : 101 Vojvodina 021
Art Basket 84 : 62 Vrbas Medela
Partizan 1953 93 : 45 Spartak
Crvena zvezda Kombank 91 : 70 Novosadska ŽKA
Duga 66 : 65 SPD Radnički