Prvenac "malenih"

Trenutak kada Anamarija Stojčić postiže trojku u meču Kraljevo-Vrbas

Posle tri vezana poraza, zvanični osvajač Kupa Srbije je protiv „štrudlica“ iz Vrbasa tražio iskupljenje i prvu pobedu. Izabranice Željka Vasiljevića su krenule furiozno, snažna odbrana i siguran napad je prosto uništio gošće. Razlika se povećavala iz minuta u minut i na kraju prve četvrtine Kraljevo je imalo velikih 31-6. Ipak, u nastavku ponovo „žute minute“ „malenih“. Problemi u organizaciji napada, bez oštrine u odbrani i Vrbas je počeo das smanjuje prednost domaćih. U finišu ovog dela meča trojke Gobeljić i Stojčić su omogućile da na veliki odmor Kraljevo ode sa 17 poena prednosti 46-29.

U nastavku „malene“ su rutinske održavale i uvećavale prednost za prviu pobedu u sezon. Strateg Kraljevčanli Željko Vasiljević iskoristio je priliku da veću minutažu pruži devojčicama sa klupe, uglavnom kadetkinjama čije vreme u kraljevačkoj košarci tek dolazi. Na kraju i u ŽKK Kraljevo mogu da odahnu, pobeda posle tri poraza došla je kao bronhi bombona, lakše se diše.

Odlična igra za prvu pobedu - detalj sa utakmice Kraljevo-Vrbas

ŽKK KRALjEVO – VRBAS MEDELA 77 – 53 (31 – 6, 15-23, 18-3, 13-21)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Bez gledalaca Sudije: Nikolić, V. Đorđević i A. Đorđević (Leskovac)

ŽKK KRALjEVO: Milovanović 2, Gobeljić 18 (9 sk, 6 il), Brajković 6 (7 sk), Janić, Račić 15 (6 as), Arsović, Jovanović 1, Biočanin 2, Stojčić 12 (5 sk, 4 as), Trišović 2, Marinković 14 (6 sk, 4 as), Živanović 5 (6 sk)

VRBAS MEDELA: Stojanović 7, Radojčin, Šicar 6, Dimitrijević 9, Jovović 6, Marčetić 5 (12 sk), Mudreša 5 (7 sk), Lukić 3 (6 sk), Marojević 3, Nurkić 2, Laković 7 (4il).

Kraljevo 80 : 99 Radivoj Korać
Student 52 : 101 Vojvodina 021
Art Basket 84 : 62 Vrbas Medela
Partizan 1953 93 : 45 Spartak
Crvena zvezda Kombank 91 : 70 Novosadska ŽKA
Duga 66 : 65 SPD Radnički