Minimalac Budućnosti vredan tri boda, protiv neugodnih Novosađana

Budućnost danas mora da pobedi fenjeraša iz Novog Sada ukoliko misli da izbori opstanak u ligi. Odlučno su domaći krenuli od samog starta, već u 50. sekundi Arsić pogađa prečku sa penaltika.

Gosti iz Novog Sada vrlo brzo uspostavljaju ravnotežu na terenu, prete šutevima sa distance, ali domaći ponovo imaju dobru priliku, koju ne koristi Zdravković u 15. minutu, kada šutira glavom pored gola. I Tripković u 17. minutu šutira glavom sa desetak metara, golman gostiju je dobro postavljen pa je neutralisao opasnost.

Dobanovčani su pucali ćorcima u prvom kvartalu meča, dok u nastavku nisu uspeli ni da priđu šesnaestercu gostiju, jer se njihova odbrana konsolidovala, pa se do odmora nisu tresle mreže.

Domaći i na početku drugog poluvremena pogađaju prečku, tačnije Marinković u 55. minutu, udarcem glave sa 6-7 metara. Bunker gostiju je probijen u 69. minutu, Lainović je idealno centrirao, a Tripković se poklonio na 4 metra od gola i smestio loptu glavom u mrežu. Novosađani su se potom otvorili, ali je Divac u 85. minutu mogao da obezbedi pobedu Budućnosti iz brze kontre, međutim Barjaktarov mu je ušao u šut i sačuvao svoj gol.

Utakmica je završena sa samo jednim golom, ali vrednim tri boda,  za momke iz Dobanovaca kojim su se približili opstanku u ligi. Za nedelju dana prvenstvo se nastavlja 26. kolom, Budućnost će biti gost Loznice, a Kabel domaćin Železničaru iz Pančeva.

BUDUĆNOST - KABEL 1:0 (0:0)

STADION: FK Budućnost. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Mijajlović Borko. POM.SUDIJE: Božović Boško i Todorović Nemanja. STRELAC: Tripković 69.min (Budućnost). ŽUTI KARTONI: Milijašević i Golubović (Budućnost), Martinkevič, Jelenković, Lučić, Radmilović, Kokanović i Mirić (Kabel).

BUDUĆNOST: Mirković, Lainović, Zdravković, Petrović, Arsić (Lučić), Divac, Tripković, Golubović (Ilić), Kodžić (Ivanović), Milijašević (Đurković), Marinković.

KABEL: Barjaktarov, Novaković, Martinkevič (Radić), Kokanović, Nijemčević (Radmilović), Miličković, Pavlica (Pantić), Lučić (Antoniadis), Ivelja, Mirić (Jakovljević), Jelenković.