Važna pobeda Vlajkovčana u 7. kolu Vojvođanske lige Istok

Vlajkovčani su savladali čvrste Botošane u borbenoj utakmici sa mnogo duela i malo prilika i odvojili se od dna tabele. Izabranici trenera Ace Kakovana po prvi put ove sezone pokazali su karakter ratnika na terenu i materijalizovali dominaciju u posedu lopte. Domaći su iskoristili prvu pravu priliku, po desnom krilu prodro je Vranić, Ćirka je po prijemu povratnog pasa izveo lep dribling, centrirao, golman Botošana, Miškov, napravio je kardinalnu grešku, ispustio loptu, akciju je pratio Valentin Jovanović i pribrano realizovao zicer, 1:0 za Jedinstvo.

U 27. minutu Včajkovčani su imali kolosalnu priliku da dođu do ubedljive prednosti. Posle velike gužve u kaznenom prostoru Omladinca,odbijena lopta došla je do Ćirke, ali je ofanzivni vezista promašio prazan gol sa desetak metara.

Gosti su jedinu priliku imali u 28. minutu preko Markovića, kada se zatresla prečka Donovićevog gola.

U nastavku utakmice nije bilo šansi, Ćirka i Jovanović konstantno su na muke stavljali defanzivce iz Botoša, međutim rezultat se do kraja nije menjao.

JEDINSTVO (VLAJKOVAC) – OMLADINAC FAM (BOTOŠ) 1:0 (1:0)

Stadion Jedinstva u Vlajkovcu, gledalaca 300, sudija: Nemanja Bunčić (Pančevo) 7, strelci: Valentin Jovanović u 13. minutu, žuti kartoni: Živanov, Tešić, Moskić, Jovanović (Jedinstvo), Ninić, Mihajlović (Omladinac). Igrač utakmice: Valentin Jovanović.

JEDINSTVO: Donović 8, Moskić 7, Milićević 7, Vranić 8, Nikolić 7,5, Ćirka 7,5, Jovanović 8,5 (od 90. Barić -), Živanov 7 (od 90. Mandić -), Stankov 7,5, Stanisavljev 7,5 (od 81. Pančevac 7), Tešić 7.

OMLADINAC FAM: Miškov 6, Kvrgić 6 (od 81. Spalević -), Sarić 7, Šari 6,5 (od 81. Samolovac -), Marković 7 (od 60. Malek), Ninić 6,5, Živojnov 6,5, Zekić 6, Govedar 6 (od 60. Mihajlović 6), Đokić 7, Milošević 6.

Mladost 1 : 1 ŽAK
Vojvodina 1928 3 : 0 Kozara
Begej 6 : 2 Jedinstvo Stević
Proleter 1 : 3 Sloboda
Crvena Zvezda 1 : 0 Polet
OFK Kikinda 4 : 1 Jedinstvo (BK)