Vojvodina u finalu EHF Kupa!

Detalj sa meča - foto: RK Vojvodina

Rukometaši novosadske Vojvodine savladali su u revanš meču pred domaćom publikom švedski Algnsas rezultatom 32:24 (15:13) i plasirali se u istorijsko finale trećeg po kvalitetu klupskog takmičenja starog kontinenta.

Ostavljali su iza sebe redom klubove sa mnogo većim budžetima i tako pokazali da se rukomet igra srcem i da su čuda moguća.

Najefikasniji u redovima Novosađana bio je Milan Milić sa šest golova, dok je prevagu u drugom poluvremenu doneo sjajni golman Vojvodine, Fran Lučin.

Na konferenciji po završetku spektakularnog polufinala, trener Vojvodine, Boris Rojević, rekao je:

”Presrećan sam, za ovo smo sve ove godine radili, trudili se i sanjali nešto ovako. Pedivan ambijent, hvala svima koji su došli jer ovo je stvarno neverovatno. Meni je puno srce. Što se tiče utakmice, ono što ja pričam ceo život, bez odbrane nema ništa. Nadam se da nećemo stati na ovome, da ćemo rasti iz godine u godinu. Nadamo se da će ovaj klub doći jednog dana i do Lige šampiona i igrati uspešno i najjače takmičenje. Bavim se trenerskim poslom zbog ovakvog ambijenta, adrenalina. Treba raditi da bi stalno igrali pred ovakvom publikom. Dogovorili smo se u poluvremenu da ako treba da izgubimo utakmicu da je izgubimo kako treba, hrabro, kao muškarci. Drugo poluvreme smo odigrali kako treba. Dobro smo pripremili utakmicu i zaista je sve prolazilo iako nas je stizao i umor u određenim trenucima. Zaista nas očekuje jako težak protivnik, ima mesec dana do finala, sada je trenutak da momci malo proslave i uživaju u ovom rezultatu.”

U finalu EHF Kupa srpski predstavnik odmeriće snage sa boljim iz revanša norveškog polufinala između Naerba i Runara koji je na programu sutra.