Matovićev pečat na trijumf Sloge

Aleksa Kovačević napada koš OKK Beograda

Duel starih znanaca još iz vremena velike države, za Slogu je bio od velike važnosti. Domaći su slabo počeli, bez skoka i sa slabim procentom šuta, samo četiri poena za četiri minuta igre. Na drugoj strani omaleni plej gostiju Petrović bio je nezadrživ, dok je Marković koševima posle ofanzivnih skokova pravio razliku. „Klonferi“ su poveli 10-4, Sloga je morala da zatraži prvi tajm aut. Posle namerne lične greške Simeunovića, gosti su poveli 13-5, ali su Kovačević i Savić režirali mini seriju domaćih 6-0, pa je Vule Avdalović posegao za prvim predahom u meču. Nešto kasnije do tada neprimetni Kangu je sa pet vezanih poena doneo izjednačenje 16-16, da bi Savić sa linije penala Slogi omogućio i prvo vođstvo 18-16. Sloga je u drugoj četvrtini uglavnom kontrolisala rezultat i čuvala blago vođstvo. Stefanović je trojkom doneo Kraljevčanima 28-21, ali je najefikasniji u OKK Beogradu, Marković serijom poena omogućio izjednačenje 30-30. Prilično izjednačen meč smo gledali u završnici prvog poluvremena. Sloga je samu završnicu druge četvrtine odigrala agresivnije u odbrani i sigurnije u napadu. Posle poena Stamenića sa linije penala, Kraljevčani su stigli prvi put do dvocifrene prednosti 45-35 i tim rezultatom se otišlo na veliki odmor. U prvih pet minuta trećeg perioda Sloga je dozvolila gostima samo jedna poen, na drugoj strani Stamenić i Kangu su pogodili trojke za seriju 10-1 i najveće vođstvo domaćih 55-36. Ipak, drugi deo treće četvrtine pripao je OKK Beogradu koji je zahvaljujući vrlo raspoleženom Petroviću uspeo da smanji prednost na 60-50, pred poslednjih deset minuta utakmice. Dve isforsirane greške kapitena Matovića, OKK Beograd je kaznio sa pet vezanih poena preko Markovića i Petrovića. Razlika je bila samo pet poena u korist domaćina. Ipak, uspela je Sloga da odbije nalet „klonfera“, a Pavić i Stamenić su uz pomoć Matovića vratili dvocifrenu prednost 75-63, četiri minuta pre kraja. Pantelić i Marković su ponovo pokrenuli goste, ali je odgovor usledio u režiji Pavića i Matovića. Obojica su nadskočili sve u gostujućem sastavu, dobili bitke pod oba koša i Sloga je imala 79-67, nešto manje od dva minuta pre kraja. Na kraju poeni Stefana Matovića, najboljeg aktera meča su zaključili Sloginu pobedu 82-70.

Košarkaš OKK Beograda Pantelić sa loptom, ispred njega Kevin Kangu, dok sve prati strateg Sloge Saša Đorđević

SLOGA – OKK BEOGRAD 82 – 70 (20-19, 25-16, 15-15, 22-20)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudije: Prpa, Vlahović, Šipka

SLOGA: Petrović, Kovačević 8 (5 sk), Savić 6, Matović 23 (9 sk), Doerti, Stefanović 3, Jordović, Kangu 10, Krsmanović 4, Pavić 8 (10 sk), Simeunović 8, Stamenić 12

OKK BEOGRAD: Nekić 6, Marković 21 (10 sk), Vukčević 9, Paunović, Dragojević, Živković, Pavlović, Pantelić 14, Radaković 3 (9 sk), Gačić, Petrović 17 (6 as)

Sloga 91 : 99 Vojvodina mts
Mladost MaxBet 82 : 79 Spartak
Zdravlje Leskovac 90 : 103 Vršac
OKK Beograd 111 : 96 Metalac