09.04.2024 Stevan Davidović

U duelu komšija revija golova

Kapiteni i sudije pre početka utakmice u Novom Bečeju (foto: Stevan Davidović)

U 12. kolu Futsal lige Vojvodine u novobečejskoj sportskoj hali snage su odmerili domaća Tisa i Bečej. U duelu komšija u većem delu utakmice vodila se neravnopravna igra između iskusnog domaćeg (istina okrnjenog) sastava i podmlađenog Bečeja, pa pobeda Tise ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Novobečejci su opravdali ulogu favorita i slavili 11:4.

Gosti su hrabro otvorili utakmicu i u 3. minutu golom Ognjena Vukmirovića poveli (0:1), međutim to kao da je ražestilo domaćina koji u dva minuta stiže do 5:1, da bi potom malo smanjio gas, ali dovoljno da na odmor odu sa vođstvom 9:2. U ovom periodu igre blistao je raspoloženi Miodrag Pelengić, koji je postigao pet golova.

U nastavku domaći su se potpuno opustili, nije bilo više one žestine u napadu, pa su se u listu strelaca upisali samo Mesaroš u 32. i Ikrašev u 34. minutu, da pri vođstvu 11:2 više nisu želeli da demotivišu mlađane komšije, koji su u poslednjem minutu golovima Arnolda Deaka i Luke Božičića ublažili poraz na konačnih 11:4.

U narednom 13. kolu najzanimljiviji susret vodiće se u Novim Banovcima gde će snage odmeriti domaći Omladinac, koji se nalazi na trećem mestu i drugoplasirana Tisa.

Tisa - Bečej 11:4 (9:2)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 10. Sudije. Đoka Simendić (Mol), Stefan Radić (Novi Sad), Marko Popov (Zrenjanin). Delegat: Miloš Jocović (Vrbas). Strelci: 0:1 Vukmirović u 3, 1:1 Mesaroš u 4, 2:1 Dražić u 5, 3:1 Pelengić u 5, 4:1 Pelengić u 5, 5:1 Pelengić u 8, 6:1 Pelengić u 11, 7.1 Ikrašev u 12, 8:1 Mesaroš u 12, 9:1 Pelengić u 17, 9:2 Nebojša Đukić (autogol) u 18, 10:2 Mesaroš u 32, 11:2 Ikrašev u 34, 11:3 Deak u 39, 11:4 Božičić u 40. minutu.

Tisa: ĆURČIĆ, MESAROŠ, IKRAŠEV, N. ĐUKIĆ, DRAŽIĆ, Pelengić, Džin

Bečej:  KARAČONJI, VUKMIROVIĆ, SEL, SEGEDINSKI, M. ĐUKIĆ, Živković, Vadaski, Deak, Božičić

Piše: Stevan Davidović

Nova Pazova 8 : 4 Kraljevićevo
Tisa 11 : 4 Bečej 2003
Full Feel 2 : 4 Omladinac