Jagodinci nisu bili dorasli moćnoj ekipi Midžora 192

KMF Midžor 192 - foto: Arhiva kluba/Siniša Nikolić

Sinoć je u sportskoj hali Kej u Pirotu odigrana futsal utakmica između KMF Midžor 192 i prvoplasirane ekipe na tabeli Treće Futsal lige Istok, ekipe Jagodine iz Jagodine. Pre početka utakmice, na osnovu pogleda na tabelu, očekivalo se da dolazi najbolja ekipa u ovom takmičenju, ali kako se kaže, "samo izgleda na papiru".

Ekipa Midžor 192 je u susret ušla s velikim ciljem nastaviti sa pobedama, a poseban motiv je taj što im u goste došla ekipa Jagodine koja im je nanela poraz u jesenjem delu sezone. Na toj utakmici ekipa Midžora 192 ispustila je vođstvo od 3:1 i na kraju je poražena rezultatom 4:3, u korist ekipe Jagodine, uz veliku pomoć u odlukama sudija na toj utakmicu.

Iako je na početku utakmice postalo jasno ko je dominantan na terenu i ko je najbolji u prolećnom delu lige, Jagodinci su bili zbunjeni kada su igrači (policajci) "u uniformi" samouvereno izašli na sportski teren, nisu bili u pravim uniformama već u sportskoj opremi.

Susret je od samog početka bio izuzetno napet, gde domaći nisu uspeli da iskoriste tri šanse koje su imali, a gosti nisu realizovali dve šanse. Međutim, sve se promenilo kada je kapiten Midžora 192, Krstić, u 8. minutu postigao fantastičan gol iz slobodnog udarca koji je završio pod samu prečku. Taj trenutak je uneo dodatno samopouzdanje u redove domaće ekipe, koja je postigla još dva prelepa gola u prvom poluvremenu i zasluženo otišla na odmor sa rezultatom 3:0.

U drugom poluvremenu, domaća ekipa je pokazala ogroman karakter i želju da se revanšira za poraz u jesenjem delu, te su prikazali još bolju igru, gde su gledaoci uživali u prelepim golovima Pešića, Nikolića i Ilića, a rezultat je na kraju bio ubedljivih 6:1 u korist Midžora 192. Ova pobeda je bila više od tri boda jer su pobedili "najbolju" futsal ekipu, koja prema prikazanoj igri nije to potvrdila.

Atmosfera na utakmicu je bila sjajna, a publika je uživala u dobroj igri policajaca. Nakon završetka meča, obe ekipe su pokazale fer plej i pružile sebi ruke u znak sportskog prijateljstva, dok su navijači pozdravili sve igrače aplauzom, posebno ekipu Midžora 192 za prikazanu igru. Ova utakmica je pokazala da se veoma dobro radi u ovom futsal klubu pod rukovodstvom iskusnog trenera Milana Tošića i da njihova igra sve više dolazi u usponu.

Pobednički niz se očekuje i u sledećem kolu kada ekipa Midžora 192 gostuje u Vlasotincu ekipi Rosulje.

Midžor 192 - Jagodina 6:1

Gledalaca: 150,1.sudija: Stanković  Ivan 2. sudija: Filipović Stefan, Delegat: Denkov Dejan Strelci: KMF MIDžOR 192:  Krstić,  Ilić , Pešić  3 I  Nikolić. KMF JAGODINA : Rakić.

Midžor 192: Ilić, Nikolić, Krstić Dušan, Pešić, Milošević, Mančić, Ristić,Petković, Apostolović  i Todorović.

Jagodina: Jovanović, Milošević,Arsić,Gojković,Rakić,Vasić,Trifunović i Radojević.

Brđanka 6 : 6 Ozren
Radnik 5 : 3 BSK
Pirot 9 : 4 Jastrebac
Midžor 192 6 : 1 Jagodina
Zadrugar 2017 5 : 5 Rosulja