XS
SM
MD
LG

30.05.2020 20:51 H.D. Vujanović

Remi u derbiju PLS

Vodeći tim Prve lige Srbije u derbiju kola dočekao je trećeplasiranu Bačku na pomoćnom terenu Marakane, po idealnom vremenu za igru. Sama utakmica je protekla u jakom tempu sa puno duela, čvrsta i borbena sa puno beskompromisnih startova i iz takve igre nije proisteklo puno prilika za postizanje pogotka.  Od samog početka gosti preuzimaju inicijativu i već u 8. minutu Lukić sa ivice...

30.05.2020 15:28 sportdc.net

Na današnji dan: rođen "Džaja nacionale"

Na današnji dan, 30. maja 1946. godine, u Ubu, kao treće dijete Krstivoja i Vidojke, rođen je Dragan Džajić, koji će kroz život i fudbalsku karijeru izrasti u "Džaju nacionalea".   Oduševljavao je ljubitelje fudbala od Uba do Rio de Žaneira, bio znan i čuven svojim fudbalskim majstorijama u Moskvi, Parizu, Londonu, Rio de Žaneiru, Firenci, Rimu… kao velemajstor čarobne igre, tako da su ga...

29.05.2020 20:35 Ašković

Međusobni respekt daje draž derbiju!

Od tri derbija 27. kola prvenstva Prve lige Srbije, najviše pažnje zavređuje duel vodećeg RFK Grafičara i trećeplasirane OFK Bačke. Susret najmlađeg tima i iskusnijeg sastava iz Bačke Palanke, daće nam odgovor  na pitanje  ko je bliži željkenom cilju,  mada "grafosi" imaju tri boda prednosti.   - Drago mi je da sve utakmica RFK Grafičara nose epitet derbija. To smo zaslužili velikim radom...

22.05.2020 06:48 Ašković

RFK Grafičar u obavezi da odigra na visokom nivou preostale četiri utakmice

Vodeći tim prvoligaškog karavana, RFK Grafičar vredno radi od 7. maja. Trener Milija Žižić na raspolaganju ima 22 igrača i tri golmana. - Nastavlli smo tamo gde smo stali, i naš strategiju nismo menjali, a to je da kroz rezultatska ostvarenja radimo na razvoju  mladih igrača. Pre svega sam zadovoljan psiho-fizičkim zdravljem igrača, koji su dobro podneli dvomesečnu izolaciju. Kad se  napravi...

19.05.2020 22:59 mojacrvenazvezda.net

Sa Divčibara se "vidi" nova Liga šampiona

Još desetak dana ostalo je do nastavka Super lige Srbije za sezonu 2019/20. Nakon puna dva i po meseca fudbaleri Crvene zvezde nastaviće borbu za bodove i pohod ka 31. šampionskoj tituli. Iako aktuelna sezona tek ulazi u samu završnicu, uveliko se prave planovi za leto, letnje pripreme i početak sezone 2020/21.   Ukoliko se dogodi ono što očekujemo, a to je da naši fudbaleri budu akteri...

18.05.2020 18:59 mojacrvenazvezda.net

Crveno-beli naredne subote igraju protiv Grafičara

Fudbaleri Crvene zvezde u subotu 16. maja odigrali su prvu utakmicu nakon dvomesečne prinudne pauze. Na pomoćnom terenu ispod severne tribine stadiona "Rajko Mitić" puleni trenera Dejana Stankovića savladali su omladinski tim našeg kluba rezultatom 3:0. U strelce su se upisali Milan Pavkov, Njegoš Petrović i Aleksa Vukanović.   Bio je ovo samo prvi pripremni susret pred nastavak...

16.05.2020 18:00 mojacrvenazvezda.net

Stanković: Imamo dobru perspektivu

Prvotimci Crvene zvezde odigrali su utakmicu posle više od dva meseca. Iako se radilo o trening meču, i seniori i juniori našeg kluba bili su željni „lopte“ i novog dokazivanja, a izabranici Dejana Stankovića savladali su omladince rezultatom 3:0. Šefu struke prvotimaca prvi utisak sa meča bio je raskošan talenat naših bisera.     - Ovo je bila porodična utakmica. Rezultat je bio u drugom...

14.05.2020 16:06 superliga.rs

Održana izborna sednica Skupštine Zajednice Super lige i Prve lige Srbije

Danas je u sportskom centru Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi održana Izborna sednica Skupštine Zajednice Super lige i Prve lige Srbije za mandatni period 2020-2024.   Na današnjoj sednici Skupštine Zajednice, od ukupno 32 člana, prisutno je bilo 30 predstavnika klubova Super lige i Prve lige Srbije, dok su opravdano bili odsutni predstavnici FK Mladost i FK Zemun. Sednicom je...

13.05.2020 20:18 mojacrvenazvezda.net

Terzić: Regionalna liga sa klubovima iz Mađarske, Rumunije i Bugarske!

Pojavile su se informacije da će prvak Srbije igrati samo jedno kolo kvalifikacija za Ligu šampiona sledeće sezone, ali je UEFA brzo reagovala i naglasila do to neće biti slučaj i da se prati razvoj situacije koji će uticati na model takmičenja.   Generalni direktor Crvene zvezde, koja je na pragu osvajanja titule, Zvezdan Terzić, istakao je u razgovoru za Sportski žurnal da UEFA ima tri...

13.05.2020 13:55 juznevesti.com

U Kupu Radnički gostuje Čukaričkom, Partizan u Surdulici

  Nišlije savladale Čukarički na "Čairu" sa 2:0, minimalcem poraženi na Banovom brdu; foto: Vanja Keser. U četvrtfinalu Kupa Srbije, zakazanom za 3. jun, niški Radnički će gostovati Čukaričkom u Beogradu, odlučeno je žrebom, dok će se Radnik sastati sa braniocem titule Partizanom, a taj meč igraće se u Surdulici. Pobedama, Nišlije bi ponovile svoj najbolji rezultat u najmasovnijem...