Mladost iz Omoljice ostala bez trenera: Petar Divić završio trogodišnji mandat

Slušaj vest
NOVO
0:00

Predsednik Nenad Đurić i trener Petar DivićPredsednik Nenad Đurić i trener Petar Divić

Fudbaleri tima sa reke Ponjavice nalaze se na zasluženom odmoru, ali predsednik kluba Nenad Ćurić sa trenerom Petrom Divićem (na slici) održao je sastanak i posle tri godine uspešne saradnje prijateljski su se rastali. U debitantskoj sezoni u Srpskoj ligi Vojvodina Omoljičani su završili na 14. mestu. U proteklih 30 kola fudbaleri Mladosti zabeležili su sedam pobeda, pet remija i 18 poraza, uz gol-razliku 28:47. Po završetku sezone trener Petar Divić obavio je razgovor sa predsednikom Ćurićem i fudbalerima i rekao:

- Lepo mi je bilo tri godine u Omoljici i sa predsednikom Ćurićem saradnja je bila na najvišem nivou. Uspeli smo zajedno da ostvarimo najuspešnije rezultate u dugogodišnjoj istoriji Mladosti i da se prošle sezone plasiramo u Srpsku ligu. Nismo uspeli da ostvarimo opstanak, iako smo u pojedinim delovima sezone bili blizu tog cilja. Možda su mlad tim i neiskustvo, sa kojima smo jesenas počeli prvenstvo, razlog našeg neuspeha. Pored svega, zadovoljan sam kako su momci radili i igrali, ali opet kažem da nam je nedostajalo nekoliko iskusnijih igrača za ovaj rang takmičenja. -

Trener Petar Divić u svojoj trenerskoj karijeri predvodio je OFK Beograd, Slogu (Kraljevo), Dinamo 1945 i poslednje tri sezone Mladost iz Omoljice. O planovima posle odlaska sa klupe tima iz Omoljice trener Divić je rekao:

- Sledi malo odmora i da vidim i sumiram svoje utiske posle teške sezone. Nije bilo lako tri sezone bez odmora, u kojima je bilo lepih i teških trenutaka. Opet ponavljam, bilo je zadovoljstvo raditi sa mladim igračima koji su izneli teret na najbolji način i pored toga što smo ispali pokazali smo da zaslužujemo mesto u trećem rangu takmičenja. Za našu igru stizale su pohvale, ali svi znamo da je rezultat najvažniji. Videću u narednim danima gde ću prihvatiti poziv, ali postoji i realna opcija da odem u inostranstvo.