Ministarstvo omladine i sporta: „Fer - plej je pobeda“ na programima Radio Beograda

BEOGRAD, 4. april (Info centar).- Radio Beograd priključio se akciji Ministarstva omladine i sporta Srbije „Fer plej je pobeda“ kojom se promovišu tolerancija, poštovanje protivnika i sporsko navijanje na borilištima i na svojim programima emitovaće posebne poruke.

- Želimo da sportska borilišta budu bezbedna za sportiste, navijače i sve koji vole sport – rekla je Alisa Marić, ministar omladine i sporta Srbije na konferenciji za medije u Radio Beogradu.- Formiran je i Nacionalni savet za borbu protiv nasilja u sportu, kao i Akcioni tim na čijem je čelu Veljko Odalović sekretar vlade što samo pokazuje koliko je država ozbiljno pristupila rešavanju problema huliganstva na sportskim priredbama. Ispred Ministarstva omladine i sporta član je pomoćnik ministra Dragan Atansov i za desetak dana će se pripremiti predlozi mera iz oblasti pravosuđa, obrazovne i socijalne politike, delatnosti policije i bezbednosnih službi. Delovanje je u dva pravca – iskorenjivanje huliganstva i nedoličnog ponašnja i tu će zajedno raditi Ministarstvo pravosuđa i Ministartvo policije, kao i kroz našu akciju „Fer – plej je pobeda“ čiji ji cilj da se preduprede nesportski događaji i mladi usmere ka sportskom navijanju i poštovanju protivnika.

Promoteri akcije su bili vaterpolisti Crvene zvezde Andrija Prlainović i Stefan Mitrović iz Partizana, inače budući kumovi, koji su na primeru nedavnog izvanrednog vaterpolo derbija pokazali da i najveći sportski rivali posle utakmice ostaju veliki prijatelji.

- Fer - plej je temelj sporta i srećan sam što pomažem u akciji kojom mladima moramo da pokažemo da poštovanje protivnika nema alternativu – rekao je Prlainović.

Stefan Mitrović je posebno ukazao na činjenicu da su na tom derbiju roditelji doveli decu:

-Najvažnije je da ponovo mališani budu bez straha na tribinama. U sportu je normalno i da menjaš klubove, da igraš i za Zvezdu i Partizan, a da ne bude, zbog toga, nekih loših pritisaka.

Alisa Marić se zahvalila direktoru Radio Beograda Dušanu Raduloviću i glavnom i odgovornom uredniku Prvog programa Radio Beograda Đorđu Vlajiću na podršci, uz poziv i ostalim medijima da se još intenzivnije uključe u ovu kampanju.

Duško Radulović je naglasio da su u poslednje vreme, na žalost, sportske emisije bile nalik crnim hronikama i da su incidenti i divljanje navijača u drugi plan potisli sve što je lepo u sportu, a Đorđe Vlajić je podvukao:

- Ovakve akcije uče sve koji su u sportu da teren nije ratno polje, a tribine ratna zona. Akcija „Fer - plej je pobeda“ promoviše uzajamno razumevanje, strpljivost, dobrotu i poštovanje protivnika i kao deo javnog servisa imamo obavezu da je podržimo u svakom pogledu.

U organizaciji Ministarstva omladine i sporta naši poznati sportisti ove godine, obići će gotovo svaki veći grad u Srbiji u okviru fer-plej karavana „Fer-plej je pobeda“ i kroz javne časove deci će preneti ideju tolerancije i poštovanja protivnika. Fer-plej karavan je od 1. februara obišao Beograd, Kraljevo, Vinču, Aranđelovac i Niš. Đacima na javnim časovima asovi su kroz svoje sportske priče poručili koliko je fer-plej važan i neodvojiv deo sporta.

Konferenciju za štampu vodio je urednik sportske redakacije Prvog programa Saša Mikić.

Ministarstvo omladine i sporta: „Fer - plej je pobeda“ na programima Radio Beograda

Ministarstvo omladine i sporta: „Fer - plej je pobeda“ na programima Radio Beograda