Grafičar na vrhu preko Novog Pazara
Foto: H.D.Vujanović
Pobedonosni pogodak Vidića
Derbi kola između 2. i 3. plasiranog tima Prve lige Srbije je odigran po sunčanom i veoma prijatnom vremenu za igru. Obe ekipe su ušle u utakmicu sa puno respekta te se u prvom poluvremenu vodila uglavnom rovovska bitka između dva šesnaesterca.
Domaći su u prvih 45 minuta propustili dve lepe prilike. Samo što je počeo susret Marong je, posle nekih tridesetak sekundi, izašao sam ispred gostujućeg vratara Divca, ali je šutirao pravo u njega. U 42. minutu je Gavrić sjajno pronašao u petercu Vidića, ali je njegov udarac glavom završio zamalo iznad prečke.
U drugom poluvremenu smo gledali puno otvoreniju igru sa obe strane i sijaset prilika koje su propustili domaći igrači. Prvu je imao vihorni Stanojev u 49. minutu kada je u slalomu nanizao tri igrača, izašao sam ispred Divca, ali mu je završnica bila slaba i vratar je odbranio njegov udarac. Uzvratili su gosti u 58. minutu posle greške Fićovića na nekih 30 metara od svog gola, Vusljanin se našao u idealnoj prilici da dovede Novi Pazar u vođstvo, ali nije uspeo da realizuje ovaj poklon.
Grafičar nastavlja sa brzim napadima preko boka i posle jednog takvog u 64. minutu Dabić je sjajno centrirao, Vidić se našao sam ispred vratara, tukao glavom, ali je Divac sjajnom intervencijom otklonio opasnost. Isti scenario samo 4 minuta kasnije sa srećnim epilogom po domaćina. Ponovo je Dabić centrirao sa desne strane i opet se Vidić našao sam u skoku, ovaj put je bio uspešan za vođstvo Grafičara od 1:0.
Do kraja susreta Novi Pazar jalovo napada, a Grafičar iz brzih kontranapada propušta još dve idealne šanse. Šut Stanojeva sa ivice kaznenog prostora u 78. minutu završava tik pored desne stative, a dva minuta kasnije Marong izlazi sam ispred Divca koji ponovo izlazi kao pobednik.
Ovom pobedom Grafičar je makar na tri sata zaposeo vrh tabele, jer lider Metalac svoju utakmicu igra u večernjem terminu. Treba čestitati treneru Miliji Žižiću i njegovim igračima, jer su pravo ovosezonsko otkrovenje u Prvoj ligi Srbije i kao debitanti su pozitivno iznenadili sve, svojom igrom, pristupom i naravno pobedama.
GRAFIČAR – NOVI PAZAR 1:0 (0:0)
STADION: Rajko Mitić – jug veštačka trava. GLEDALACA: 600. GL.SUDIJA: Matić David. POM.SUDIJE: Živković Marko i Lovre Ilija. STRELAC: Vidić 68.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Stanojev i Kukuličić (Grafičar), Selimović i Novalić (Novi Pazar).
GRAFIČAR: Savić, Stanojev, Konatar, Stojić, Marjanović, Vidić, Gavrić (Panović), Marong (Kukuličić), Dabić, Fićović, Vukadin (Santrač).
NOVI PAZAR: Divac, Biševac (Hot), Vusljanin, Rubežić, Plojović, Selimović, Pejaković (Alivodić), Milanović, Marovac, Đokić, Novalić (Bubalo).
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
RFK Grafičar
Beograd
|
7 | 4 | 2 | 1 |
14
|
|
2
|
Kabel
Novi Sad
|
7 | 3 | 3 | 1 |
12
|
|
3
|
Metalac
Gornji Milanovac
|
7 | 4 | 0 | 3 |
12
|
|
4
|
Dinamo
Vranje
|
7 | 3 | 2 | 2 |
11
|
|
5
|
Novi Pazar
Novi Pazar
|
7 | 3 | 2 | 2 |
11
|
|
6
|
Radnički (P)
Pirot
|
7 | 3 | 2 | 2 |
11
|
|
7
|
Trayal
Kruševac
|
7 | 3 | 2 | 2 |
11
|
|
8
|
OFK Bačka
Bačka Palanka
|
7 | 3 | 1 | 3 |
10
|
|
9
|
Kolubara
Lazarevac
|
7 | 3 | 1 | 3 |
10
|
|
10
|
Zlatibor
Čajetina
|
7 | 2 | 4 | 1 |
10
|
|
11
|
OFK Žarkovo
Beograd
|
7 | 2 | 3 | 2 |
9
|
|
12
|
Zemun
Zemun
|
7 | 2 | 2 | 3 |
8
|
|
13
|
Radnički 1923
Kragujevac
|
7 | 2 | 2 | 3 |
8
|
|
14
|
Sinđelić
Beograd
|
7 | 1 | 3 | 3 |
6
|
|
15
|
Budućnost
Dobanovci
|
7 | 1 | 3 | 3 |
6
|
|
16
|
Smederevo 1924
Smederevo
|
7 | 1 | 0 | 6 |
3
|