Gradištanci u nedelju nastavljaju serijal pripremnih utakmica

12.02.2022 V. Jankov

Triling novajlija Popović, Ćirić i Malić - foto: V. Jankov Triling novajlija Popović, Ćirić i Malić - foto: V. Jankov 

Par sekundi je nedostajalo da Vojvodina iz Bačkog Gradišta i posle pet kontrolnih utakmica ne oseti gorčinu poraza. Međutim, komšijska Mladost iz Turije postigla je gol, istina u polumraku i pitanje koliko ih ga je zaista videlo, u samom finišu međusobnog duela, pa je ukupan rezultatski saldo Voše po dve pobedei nerešena rezultata i jedan poraz.

- Serijal pripremnih utakmica nastavljamo i nedelju, kadaćemo „tačno u podne“ ugostiti Mladost iz Bačkog Jarka na bečejskom „veštaku“, rekao nam je sekretar Vojvodine Radomir Raković i dodao. Naredne nedelje imaćemo najjače provere, jer ćemo se sastati sa dva srpskoligaša. Prvo ćemo u sredu igrati protiv OFK Bečej 1918 u Bečeju, a onda u subotu u Bačkoj Topoli protiv Tise iz Adorjana.

Vojvodina nastalu prazninu odlaskom nekoliko igrača ove zime popunjava u kontinuitetu. Mladi Veselin Dopuđ je prekomandovan iz omladinskog u seniorski pogon, a angažovani su Stefan Malić (ŽSK iz Žablja), Mladen Milovanović (Petar Puača iz Novog Sada), Zoran Olujić (Madost iz Radičevića), Milan Popović (Dinamo iz Budisave), a Miloš Ćirić se vratio iz Napretka (Nadalj) u matični klub. Kako se aktuelni prelazni rok završava večeras u ponoć, postoji mogućnost da se anažuje još neko.