Održane konferencije gradskih liga, prolećni start 1. aprila

Fdf

U prostorijama Sokolskog doma u Šapcu, u petak 24. februara, održane su konferencije obeju seniorskih liga – Gradska fudbalska liga “Mačva” i “Pocerina”, u organizaciji Gradskog fudbalskog saveza Šabac. Akcenat je posebno stavljen na analizi jesenjeg dela, kalendaru i predlozima novih rasporeda, ali i na troškovnicima takmičenja, obaveznoj COMET dokumentaciji, propozicijama i tekućim pitanjima. Klubovi su se uglavnom pozitivno izjašnjavali po pitanju jesenje polusezone, koji su diskutovali zajedno sa prisutnim Takmičarsko-disciplinskim komesarom Ivanom Ivanovićem. Između ostalog, komesar je istakao da je do sada pogledao veliki broj utakmica, što su i predstavnici klubova primetili i pohvalili, kako bi najpre bio u prilici da pogleda kako klubovi funkcionišu u pogledu organizacije utakmica, ali i radi kontrole delegata. Klubovi su pohvaljeni za njihov dosadašnji rad u COMET sistemu, da oni obavljaju taj posao na visokom nivou, iako je on tek od sezone 2022/23. obavezan u svim takmičenjima.

Nastavak fudbalskih nadmetanja zakazan je za prvu nedelju aprila, odnosno 1/2. april. Samim tim, obe lige bi trebale da se završe u poslednjoj nedelji maja, ali pre toga Izvršni odbor će odlučiti da li da se prolećni rasporedi izmene zbog istupanja dve ekipe u GFL Mačva, odnosno jedne u GFL Pocerina. Što se tiče troškovnika, on će ostati nepromenjen.

Propozicije su poznate od samog početka takmičenja – prvaci će direktno izboriti plasman u viši rang, kao i drugoplasirani iz GFL Mačva obzirom da OFL Bogatić ne broji osam ekipa, dok će drugplasirani iz GFL Pocerina igrati protiv drugoplasiranog iz OFL Vladimirci – jedna utakmica na neutralnom terenu u organizaciji Fudbalskog saveza Mačvanskog okruga.

Važan podsetnik predstavlja i činjenica da bi klubovi na vreme trebali da regulišu obaveze članarina igrača, kao i njihove lekarske preglede.

Izvor: ofssabac.org.rs