Budućnost
Osipaonica
7. Juli
Podunavska Okružna Liga pionira: Osipaonica - Sloga (L) 8:4

Derbi utakmica Podunavske okružne lige pionira- grupa A je odigrana u Osipaonici, pred oko 50-tak ljudi i na veoma vrućem vremenu. Ali temperatura od 32 stepena nije sprečila pionire ova dva kluba da odigraju izvrstan meč pun golova i šansi. Naime, Osipaonica je počela veoma ofanzivno, prvi šut je otišao pored gola posle pokušaja Djordjevića sa nekih 15 metara. Već u narednom napadu greška ekipe iz Lugavčine i vodi Osipaonica, 1:0, strelac Djordjević. Lagano je vodjstvo povisio niski Milojević lobom na 2:0, dok je Sloga uspela u narednih 7-8 minuta da smanji rezultat. Osipaonica je krenula jače i dala gas, na poluvreme se otišlo rezultatom 4:1. Fenomenalna igra je odigrana i u drugom delu derbija 4. kola pionirske lige Podunavlja.

U drugom poluvremenu Marko Nikolić (poznatiji kao Mesi) najbolji fudbaler Osipaonice je zaigrao onako kako se od njega očekuje i uz 3 gola navršio je i 2 asistencije tokom utakmice. Obe strane su svo vreme napadale, ali sjajna odbrana Osipaonice je sprečila jak tim Sloge da ih sustigne i meč se završio rezultatom 8:4.
A od 16h, trebao je početi i meč omladinaca ova dva kluba. Favorizovani domaćin je poveo posle svega 80-tak sekundi golom Jevtića, poznatijeg kao Kica. Ali meč je nažalost prekinut posle par minuta zato što su gosti iz Lugavčine napustili teren. I tako, fudbaleri mladjih kategorija osvojili su po 3 boda i popeli se na vrhove njihovih tabela. Da vidimo, ko će zaustaviti Osipaonicin maksimalan učinak u obe kategorije. Naredne utakmice ova dva tima su protiv Vrbovca u gostima.

Stadion: SC Osipaonica. Gledalaca: 50. Strelci: Djordjević 3, Nikolić 3, Marković 2 (Osipaonica); Milojević 3, Stanojević 1 (Sloga).