Jedinstvo Putevi
Timok
PLS: Sloga – Kolubara 3:1
10.03.2013 A. Daišević

Kakav početak prolećnog dela prvenstva za Slogu. „Beli“ su u prvih pola sata igre demolirali Lazarevčane koji nisu znali šta ih je snašlo. Pravi cunami je prošao kroz šesnaesterac Kolubare u prvih 18 minuta, pa gostio mogu da budu srećni što su na veliki odmor otišli sa samo tri lopte u mreži. Puleni Neška Milovanovića izašli su na teren otresiti, zaigrali agresivno od prvog minuta i takav pristup doneo je brzo vođstvo. Već u 4. minutu posle skraćenog kornera koji je izveo Đorđević, u gužvi se pred golom slabog Pustinjakovića odlično snašao „Zmaj“ Jovanović i radost za oko hiljadu gledalaca na tribinama Gradskog stadiona. U narednom napadu šansu je imao prvo Anđelković, pa Radosavljević, a gosti su panično sa gol linije izbacili loptu u korner. U 14. minutu novi ujed „Zmaja“, opet je bio najprisebniji u šesnaestercu posle kornera Trnavca i matirao slabo postavljenog vratara gostiju, za duplirano vođstvo „belih“. Ni tu nije bio kraj, prvo je Marušić imao zicer, ali umesto u prazan gol, lopta je otišla u gol aut. U narednoj akciji novi centaršut u peterac Kolubare doneo je paniku i očajnu intervenciju odbrane,a mladi Anđelković je bio najprisebniji i doneo Slogi veliki kapital 3-0. Do kraja poluvremena Kraljevčani su se poigravali sa zbunjenim gostima koji su u svojoj nemoći ostali i sa igračem manje. Iskusni Kristijan Tucaković je u kratkom vremenskom razmaku dobio dva žuta kartona i morao je pre vremena na tuširanje. Nastavak je domaćin počeo bojažljivo, pa su Lazarevčani preueli sredinu terena i već u 48. minutu imali lepu priliku preko pokretljivog S. Jovanovića. Slogin bek S. Mladenović ga je oborio i kao poslednji igrač odbrane opravdano dobio crveni karton. U narednoj akciji, posle odbitka, loptu je sa ivice šesnaesterca zahvatio Nenadović i matirao besposlenog Šejića. Prilika više nije bilo, domaći su rutinski priveli meč kraju, dok su gosti ostavili utisak ekipe koja se sa pravom nalazi na poslednjem mestu na tabeli.

Domaćinu sve čestitke, zasluženo su pobedili. Očajno izdanje mog tima, razočaran sam i mnogo toga imam da kažem igračima. NIšta nismo uradili u ovom susretu, Sloga nam je dala golove iz akcija za koje smo se poslednjih dana spremali, uvežbavali, ali očigledno da ne vredi – nije krio razočaranje Radovan Radaković trener Kolubare.

Start kakav nismo ni sanjali. Vrhunski smo odigrali prvo poluvreme, naročito prvih pola sata. Takvu Slogu hoću i to tražim od mojih igrača, agresiju na svakom delu terena. Preuzeli smo igru odmah, postigli golove na vreme i sve je posle bilo lako. Pad u nastavku nisam očekivao, to moramo da vidimo zašto se desilo, arhiviramo ovaj meč i okrećemo se komšijskom derbiju u Čačku – blistao je od sreće Neško Milovanović šef struke kraljevačke Sloge.

Gradski stadion Gledalaca: 1000 Sudija: Igor Kocić (Vlasotince) 8 Pomoćne sudije: Bojan Jovanović (Niš) i Slavoljub Pavlović (Trstenik) 8 Strelci: Jovanović u 4. i 14. i Anđelković u 18. minutui za Slogu,a Nenadović u 50. minutu za Kolubaru Žuti kartoni: Milovanović, Živanović, Radović, Đorđević (Sloga), Milovanović, Tucaković, Gentić (Kolubara) Crveni kartoni: S. Mladenović (Sloga) u 48. minutu, Tucaković (Kolubara) u 45. Minutu. Igrač utakmice: Jovan Jovanović (Sloga) 8,5.

SLOGA: Šejić - , S. Mladenović -, Milovanović – (od 31. minuta Antonijević 7), Miletić 7,5, Radosavljević 7,5, Marušić 8, Živanović 7,5, Jovanović 8,5, Anđelković 7,5 (od 51. minuta D. Mladenović 7), Trnavac 7,5 (od 75. minuta Radović -), Đorđević 8.

KOLUBARA: Pustinjaković 5, Marinković 5, Jovandić 5, Milovanović 5, Tucaković -, V. Jovanović 6, Goločevac 5 (od 46. minuta Gentić 6), S. Jovanović 6, Spasojević 5 (od 61. minuta Nikačević -), Rajevac 5 (od 46. minuta Nenadović 6), Cvetković 5.