Pepeljevac
Rembas
OFK Bor pobednik u derbiju 2:0, Prahovljani na kolenima
07.04.2013 Dragan Popaz

Borski "crno-beli" izvojevali su pobedu nad timom Dunava 2: 0 (1: 0) u derbiju 19. kola Pomoravsko – Timočke zone i dospeli u sam vrh zonaške tabele. Tričković presudio gostima sa bele tačke. Podmlađena ekipa OFK Bora je najprijatnije iznenađenje prolećnog dela zonaškog takmičenja, koja pod dirigentskom palicom Rajka Mitića ne zna za poraz. Poučeni iskustvom iz jesenjeg dela prvenstva "crno-beli" beleže sve pobede u predhodne četiri utakmice. Gosti iz Prahova zapretili su u prvom minutu iz slobodnog udarca sa nekih 30

metara preko Antića, ali je domaći čuvar mreže Trailović bio na visini zadatka. Ispitivanje snaga trajalo je sve do 18. minuta kada je Stamenkovski po levom boku solo prodorom uposlio omalenog Mladenovića kome nije bilo teško da loptu sprovede u nebranjenu mrežu Ristića 1: 0. Gosti su imali svojih prilika da rezultat poravnaju u prvom poluvremenu, ali nekadašnji igrač Bora Jovanović nije pronašao ključ za Trailovićevu mrežu. Na odmor se otišlo sa prednošću domaćina 1:0. U nastavku susreta gosti su napadali, a Borani vrebali iz kontranapada. Trener domaćina uveo je u igru Tričkovića kako bi napad svog tima bio ubojitiji. U 70. minutu susreta Stamenkovski se našao u gol šansi, kada je gostujući odbrambeni igrač srušio napadača Borana u kaznenom prostoru. Glavni arbitar na utakmici Dejan Antić iz Jagodine, pokazao na belu tačku. Čuvar mreže gostiju je pročitao nameru Tričkovića, ali je uspeo loptu samo da dotakne i promeni putanju ka sopstvenoj mreži 2:0. Ekipa Dunava suočena sa mogućim debaklom na stadionu kraj pirita u Boru, u nastavku susreta igrala je žustrije. Beležimo start Gumana na Stankovićem koji u najmanju ruku zaslužuje put u svlačionicu. Naime, zbog nedosuđenog prekršaja za svoj tim, trener Borana Rajko Mitić je nezadovoljan odlukom arbitra Antića šutnuo loptu van svog predviđenog prostora pokraj terena, što je glavnom deliocu pravde iz Jagodine bilo dovoljno da mu pokaže put na tribine. Borani su utakmicu, s pravom proglašenu za derbi kola Pomoravsko – Timočke zone, do kraja odigrali na visokom nivou i još jednom pokazali da ovaj mlad tim može da na megdan izađe i mnogo jačim ekipama u zonaškom takmičenju. OFK Bor u sredu igra vanredno kolo u Paraćinu protiv ekipe Jedinstva.