Kulpin
Budućnost (G)
Terekveš i remijem iz derbija ostaje na prvom mestu
12.11.2012 Vinko Janković

Poslednji ovosezonski meč pred svojim navijačima odograli su fudbaleri Terekveša sa ekipom Rusina iz Ruskog Krstura i isti ,akteri su danas prikazali dobru i borbenu utakmicu u kojoj je svaka od ekipa mogla da pobedi. Ipak , nerešeno je zadovoljilo oba tabora, a kako je na drugom derbiju u Odžacima, bez pobednika završen meč somborskih železničara sa domaćim OFK Odžacima, stanje na tabeli nije pretrpelo znatnije izmene. Fudbaleri iz Svilojeva su i dalje prvi sa 29 bodova, a prati ih trojka sa bodom manje.

Zbog samog značaja ove utakmice, danas su obe ekipe obazrivo počele ovaj susret i strogo vodile računa da se ne naprasve neke greške koje bi protivnik mogao da iskoristi i golovima dođe do dragocene pobede. Prvo poluvreme proteklo je u igri između dva šesnaesterca i sa retkim prodorima, i ne tako zrelim šansama i sigurnim odbranama golmana oba sastava. Kada se činilo da će se poluvreme završiti bez pogotka, jedan brzi kontranapad gostiju u 44. minutu urodio je plodom. Naime, centarfor Rusina, B. Oroz je u jednom brzom prodoru po desnom krilo prošao dve prepreke , ubacio u peterac loptu na suprotnu stranu, gde se našao desnokrilni napadač Farkaš i glavom smestio loptu iza Božićevih leđa.Sa rezultatom 0:1 otišlo se na pauzu, a u odbranu minimalnog vođstva , gosti su započeli drugo poluvreme,ali se na startu videlo da domaćin želi da promeni rezultat. Već u 55 mimutu, Jelisavac u jednom napadu ulazi u šesnaesterac gostiju, zavrće loptu unazad, na nju natrčava Ralić i smešta je pod prečku Orozovog gola.

Uzbuđenje i radost domaćina se nije gotovo ni stišalo, a dva minuta kasnije, u 57 minutu jedan prodor Rapajića završava vođstvom od 2:1. Brzi beg po levom krilu , odlazak iskosa i šut u suprotni ugao, rezultira golom koji rasplamsava igru i jedne i druge ekipe. Otvorenost, borba za svaku loptu, donosi i rizik za dobijanje javne opomene, ali se želje za pobedom ne gubi ni kod jednih ni kod drugih. U 66 minutu , nakon akcije po levom krilu i ulaskom u kazneni prostor domaćina , gde Filipović pravi prekršaj i zarađuje drugi žuti karton, a gosti iznuđuju jedanaesterac, kojeg kapiten Hardi pretvara u gol za nerešenih 2:2. U preostalih 24. minuta domaćin sa igračem manje, uspeva nekako da održi ravnotežu, čak i da zapreti, ali se ništa bitnije nije dogodilo. Suđenje glavnog sudije Kiršnera sa svojim pomoćnicima bilo je na visini zadatka, a pomogli su mu i svojim ponašanjem sami akteri na terenu.

TEREKVEŠ- RUSIN 2:2 (0:1)

Svilojevo, Igralište Terekveša. Gledalaca 100. Sudija Kiršner (Sombor) pomoćnici Mijatović (Sombor) Štulić (Apatin) delegat utakmice Karačoni (Sombor) Strelci Ralić u 55 i Rapajić u 57. minutu ta Terekveš, a Farkaš u 44 i Hardi u 66 iz penala za Rusin. Žuti kartoni Božić i Grmuša (Terekveš) a Sandarević, B. Nađ, Farkaš i Černek (Rusin) Crveni karton Filipović (Trekveš) u 66 minutu. Igrač utakmice Jelisavac (Terekveš)
Terekveš : Božić,, Rakas, Kaurin, Filipović, Vojvodić, Ralić, (Gal), Radujko, Rašeta, Grmuša, Jelisavac, Rapajić (Krajačić).
Rusin ; OrozŽ. , Sandarević, Petković, B. MNađ, Hardi, Romanjski, Farkaš, Černek ( Batrović) , B. Oroz, Čizmar,(D. Nađ) , Hrančar.