Panonija
Aleksa Šantić
MFL Sombor: Sonćani zasluženo odneli bod iz Sombora, OFK Metalac - Dinamo 2:2
02.06.2013 Vinko Janković

Susret jedanaestog i desetog tima na tabeli Međuopštinske Lige, igran u Somboru, između domaćag OFK Metalca i Dinama iz Sonte, završen je nerešenim rezultatom 2:2. Podela plena je ujedno i najrealniji ishod ove utakmice, a zadovoljniji ipak mogu biti gosti, jer su danas sa oslabljenim sastavom došli na ovo gostovanje kraj železničke pruge u Somboru. Doduše, u redovima domaćeg tima nije bilo jednog od najboljih igrača, Mijatovića, a to se umnogome odrazilo i na igru metalaca protiv borbenih sonćana. Utakmica je odigrana po lepom i sunčanom vremenu na dobro pripremljenom terenu. Početak za domaćine je bio vrlo uspešan, za 15 minuta je bilo već 2:0. Najpre je u 3. minuti , debitant na golu Dinama, Luka Mikulić, katastrofalno pogrešio i omogućio Bačiću da dovede svoj tim u vođstvo. Isti strelac je i u 15. minuti savladao golmana gostiju udarcem  po zemlji sa ivice šesnaesterca, a četiri minuta kasnije Blagojević je pogodio mesto gde se sastavljaju prečka i stativa.Brzo vođstvo domaćina kao da je uspavalo njihove fudbalere i gosti polako preuzimaju igru u svoje ruke i iz jednog napada u 34. minuti  dolaze do gola. Iz neposredne blizine, jednu dobro ubačenu loptu sa peterca , u gol je ubacio Duraković Deset minuta kasnije već je bilo 2:2, a gol je postigao kapiten.Andrašić, tako što je utrčao u prazan prostor i pored nemoćnog golmana poslao loptu u mrežu.Nastavak utakmice je protekao u ofanzivnijoj igri igrača OFK Metalca i dobroj odbrani gostiju iz Sonte.Bilo je šansi, ali nijedna nije realizovana, a jednu zrelu za iznenađenje na utakmici, promašio je Duraković  dva minuta pre kraja, kada je njegov udarac zaustavila leva stativa gola golmana Curnovića. Utakmica je bila fer i korektna, a suđenje mladog Laluje iz Crvenke, kome je ovo bio debi sa pištaljkom, bilo je na visini zadatka.

OFK METALAC -DINAMO 2:2  (2:2)
Sombor, 2. juni 2013. Igralište kraj železničke pruge. Gledalac 50. Sudija Laluja (Crvenka) Pomoćnici Grizer i Vračar . Delegat Obradović . Strelci Bačić u 3 i 15 za OFK Metalac, a Duraković u 34 i Andrašić 44 za Dinamo Žuti kartoni Joka i Kljajić (OFK Metalac ) Crveni kartona nije bilo.Igrač utakmice Subotić (OFK Metalac)

OFK METALAC : Curnović ,Trbojević (KLjajić) Joka,Subotić, Vukelić, Bandobranski, Jukić (Tomac), Blagojevič, Atlić (Vukičević), Bačić i Nikolić.
DINAMO: Mikulić (Smiljanić ) ; Silađi,Krpijan, Šarac, Tadijan, Mihaljev,Gal,Duraković,Kmezić, Andrašić(Majstorović), Vučićević

Na slici: Detalj pred golom gostiju iz Sonte