PFL Sombor: Novi minimalac Korduna u Kljajićevu

Kordun - Graničar (R) 1:0 (0:0)
Kordun: Bubanja 7, Pavlović 7, Šaula 7,5, Cimeša 7,5, Mutić 7,5, Kršić 7, Grujin 8, Stanojević 6,5 (od 46. Stokrp 7), Zorić 7, Đorđević 6 (Matko 7), Minić 7,5.
Graničar: Đurđević 7,5, Torbica 6,5, Mišković 6,5, Olujić 7, Lalić 7, Vukas 6,5, Pavasović 6, Simić 6 (od 46. Kožul 6, od 84. Veselinović -), Žeželj 6, Gnjatović 7, Škorić 6.

Trener Korduna Darko Karas je danas posle dugo vremena na raspolaganju imao gotovo kompletan tim, nedostajao je samo povređeni Boca. Što se i osetilo u igri koja je bilo vidno bolja, ali su opet strelci zatajili. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Kršić kada je neometan sa 5 metara šutirao glavom pored leve stative golmana Đurđevića. Ređali su se napadi i prilike Korduna kao na traci. Šaula je imao nekoliko lepih centaršuteva, novajlija Minić par lepih prodora i asistencija, ali su neprecizni bili Grujin, Stanojević i Đorđević.

Gosti su pripretili posle kontranapada, ali je Žeželj dugo oklevao i njegov šut je odbrana domaćih izblokirala. Na odmor se otišlo najnepopularnijim rezultatom. Već u drugom minutu nastavka Zorić sjajno centrira, a omaleni Grujin postiže gol glavom za veliku radost malobrojne publike. Samo nekoliko minuta kasnije gosti imaju priliku preko Pavasovića, koji na centaršut Miškovića šutira glavom tik iznad prečke. To je ujedno bilo sve od bezopasnih gostiju na ovoj utakmici. Do kraja su domaći propustili još nekoliko prilika i rutinski priveli meč kraju. Ovom pobedom Kordun se popeo na 8. mesto na tabeli, dok je Graničar pao na 11. mesto, sa 2 boda manje od Korduna. Zanimljivo je da je ovo treća uzastopna pobeda Korduna u Kljajićevu od 1:0.

U sledećem kolu Kordun gostuje čonopljanskoj Slogi u komšijskom derbiju, dok Graničar dočekuje Borac iz Bačkog Gračaca.

Kordun - Graničar (Riđica) 1:0 (0:0)

21. oktobar 2012. Kljajićevo, stadion Korduna. Gledalaca: 100. Sudija: Desnica 7,5, pomoćnici: Kuti 7 i Lončarević 7 (svi Apatin). Strelac: Grujin u 47. minutu. Žuti kartoni: Matko (Kordun), a Gnjatović, Vukas i Žeželj (Graničar).

Kordun: Bubanja 7, Pavlović 7,5, Šaula 7,5, Cimeša 7,5, Mutić 7,5, Kršić 7, Grujin 8, Stanojević 6,5 (od 46. Stokrp 7), Zorić 7, Đorđević 6 (od 75. Matko 7), Minić 7,5.

Graničar: Đurđević 7,5, Torbica 6,5, Mišković 6,5, Olujić 7, Lalić 7, Vukas 6,5, Pavasović 6, Simić 6 (od 46. Kožul 6, od 84. Veselinović -), Žeželj 6, Marko Gnjatović 7, Škorić 6.

Igrač utakmice: Nikola Grujin (Kordun)

Fudbal Fudbal PFL Sombor Kordun Graničar (R)