Dolina
VrŔac
Spartak-Big Bul 1:1
03.04.2008 Vuković Dejan

Posle dva gostovanja i dva poraza fudbaleri Spartaka su na Gradskom stadionu ugostili ekipu Big Bula iz Bačinaca. Početak prvog poluvremena protekao je u ravnopravnoj igri dva protivnika sa blagom terenskom inicijativom Spartaka dok su se gosti opredelili na čuvanje svoga gola sa pretnjama iz kontranapada. U 20 minuti susreta beležimo Å”ut Opačića sa 20 metara ali je lopta preletela gol Big Bula. Gosti su u 31. minuti susreta iz kontranapada preko jedne bezazlene situacije doÅ”li u vođstvo preko Ščekić Vladana koga je lopta pogodila u glavu i odbila se od stative u gol golmana Marjanovića, to je ujedno bio i jedini Å”ut ka golu Spartaka u prvom poluvremenu Do kraja poluvremena domaći su stalno napadali, a nazreliju priliku za izjednačenje su imali u 42 min. kada se stvorila gužva pred gostujućim golom, ali bez rezultata.
U nastavku susreta potpuna dominacija plavih golubova koji su u nastavak uÅ”li sa jasnim ciljem o rezultatskom preokretu. Ređale su se Å”anse pred golom gostiju u 49. min Å”ut Veselinova brani golman Davidović u 51. min nova Å”ansa za Spartak dobar centarÅ”ut sa desne strane Nimčevića loptu je zahvatio Nikutović, ali bio je neprecizan. Agresivna igra se ipak isplatila u 54min Spartak je doÅ”ao do izjednačenja rezultata kada je cap. Opačić sa ivice Å”esnaesterca izveo slobodan udarac ubacio loptu u peterac gde se dobro namestio SaÅ”a Nikutović koji glavom donosi poravnanje rezultata na 1:1. Do kraja meča beležimo joÅ” par veoma zrelih prilka za pogodak Spartaka i pravo je čudo kako njihovi fudbaleri nisu doÅ”li do pobede u ovom meču. 69min centarÅ”ut sa desne strane Nimčević najviÅ”lji u skoku dobar udarac glavom međutim lopta prelazi svega par centimetara iznad prečke u 71 i 72 min Opačić dva puta pogađa stativu umesto gola. Poslednju Å”ansu su domaći imali u poslednjem minutu kada je sudija dosudio indirektan udarac sa 12 metara ali ni ta Å”ansa nije iskoriÅ”tena
Sledeći meč Spartak igra već u subotu kada igra u Odžacima protiv ekipe Tekstilca.

Spartak: Marjanović, BaÅ”tovanov, Veselinović (Doknić od 66min), Jovetić, Stojisavljević, Papović, Davidović (Gačević od 85 min), Mijić, MemiÅ”ević (Nimčević od 46min) , Opačić i Nikutović
Big Bul: Davidović, JakÅ”ić, Ristić (Ćirić od 65min), Aperlić, Miljković, Ščekić, Knezić, Grabić, Veselinović (Đokić od 71 min), Vučetić i Simeunović