Sloga (K)
Borac
Mladost (L)
Metalac srušio Radnik

Tri boda su ostala u Milanovcu. Borbenost, želja i kvalitet su presudili. U okviru 12.kola Prve lige Srbije, Metalac – Radnik 3:0. Trener Milanovčana, Slavenko Kuzeljević, na teren je poslao očekivani tim. U odnosu na meč u Zaječaru, jedina promena zabeležena je na poziciji štopera, umesto Sedlara u startnu postavu se vratio oporavljeni Gojak.Na golu je bio Đogatović, u poslednjoj liniji, uz već pomenutog Gojaka, Kosić, Vlašić i Joksimović, u veznom redu kapiten Luković, Panić i Lukić, po krilima Stanić iMladenović, najistureniji je bio najbolji strelac lige Ćirković. Prvo uzbuđenje dogodilo se u 11.minutu. Mladenović je povukao loptu i u prazan prostor gurnuo našeg napadača, ali je golman Radnika bio bolji u situaciji „jedan na jedan“. Dva minuta kasnije, Metalac stiže do rezultatske prednosti. Lukić je prošao po levoj strani, uposlio Mladenovića, sevnuo je udarac sa oko 17m i golman Radojević je bio primoran na kapitulaciju, lopta se od desne stative odbila u mrežu – 1:0. U sledećem napadu gost je pokušao da odgovori preko internacionalca Bonsua, ali je njegov dalekometni udarac završio na prečki, doduše sa spoljne strane.

Postignuti gol je dao krila našim igračima, krenuli su još jače ka golu Radnika i stvorili nekoliko prilika. Prvo je u 21.minutu Panić iz idealne pozicije šutirao pravo u Radojevića, da bi samo tri minuta kasnije Lukić ušao u kazneni prostor, s leve strane, imao čistu poziciju za šut, ali se odlučio za asistenciju u sredinu što su iskoristili štoperi tima iz Surdulice i otklonili opasnost. Metalac je imao dominaciju na terenu, imponovala je mirnoća veznog reda koju nije poremetila ni povreda Lukića u 26.minutu zbog koje je, nekoliko minuta kasnije, morao da napusti igru. Zamenio ga je Ivanović i u 39.minutu učestvovao u akciji iz koje je Metalac mogao do dupliranja prednosti. Posle duplog pasa sa Mladenovićem, strelac prvog gola je pokušao sa ivice kaznenog prostora ali za malo preko gola. Najbolju priliku, u prvom delu, za naš tim propustio je Stanić u 40.minutu. Često su mladi Smederevac i Mladenović menjali mesta i ugrožavali gol protivnika, pa je ovoga puta Stanić bio u stopostotnoj šansi, utrčao je u kazneni prostor, s leve strane, posle neuspele ofsajd zamke, šutirao iz prve sa nekih 7-8m, golman je već bio savladan, ali je štoper Bonsu, uz obilatu pomoć stative sprečio siguran pogodak.

Poslednji udarac ka golu, u prvom poluvremenu, Metalac je imao u nadoknadi vremena. Rezervista Ivanović je iz slobodnog udarca, sa oko 20m, šutirao preko gola. Trener Slavenko Kuzeljević bio je primoran da izvrši još jednu prinudnu izmenu. U nastavku meča, umesto povređenog Kosića, zaigrao je talentovani omladinac Mijailović. Sve do 73.minuta ništa značajnije se nije dešavalo na terenu, igralo se između dva šesnaesterca, a onda je gost napravio prvu šansu. Stavrić je bio na poziciji levog napadača, idealno centrirao, lopta je zakačila štopera Gojaka i promenila pravac, ali je Đogatović sjajno reagovao i spasao svoj gol. Metalac je promašaj Surduličana kaznio u 80.minutu. Ćirković je, po levoj strani, primio dubinsku loptu od Ivanovića, veštim driblingom se oslobodio svog čuvara, ušao u kazneni prostor i nesebično dodao do Mladenovića, na drugoj stativi, kome sa 5m nije bilo teško da pogodi mrežu – 2:0. Brojčani odnos snaga na terenu promenjen je u 86.minutu, kada je kapiten Luković prestrogo zaradio drugu javnu opomenu.

Gost je sve karte bacio na napad, tražio počasni pogodak, ali je od svega uspeo da primi treći u nadoknadi vremena. Bila je to minijatura Nikole Ćirkovića po levoj strani, iskoristio je razređenu odbranu gostiju i iskosa sa 12-13m pogodio suprotan ugao gola Radojevića – 3:0. Metalac je zabeležio petu uzastopnu pobedu na domaćem terenu, ukupno sedmu u prvenstvu, i sa 22 boda nalazi se na trećem mestu prvoligaške tabele.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 800. Sudija: Radovan Ćeramilac (Beograd). Strelci: Mladenović u 13. 80. i Ćirković u 90+2 minutu. Žuti kartoni: Luković (Met), Krstić (Rad) Crveni karton: Luković (Met) u 86.minutu

Metalac: Đogatović, Kosić (od 46. Mijailović), Vlašić, Gojak, Joksimović, Luković (c), Panić, Lukić (od 30. Ivanović), Stanić (od 75. Zoranović), Mladenović, Ćirković. Tr: Kuzeljević

Radnik: Radojević, Ilić, Rajović, Bonsu, Krstić, Ožegović, Ćirić (od 46. Kostić), Simić, Stavrić (od 78. Petrović), Varjačić (od 70. Jovanović), Đurđević (c). Tr: Nikolić