Rusin
OFK Šikara
Lipar
Rastina 1918
MFL Sombor: Poništen gol šantićanima bacio senku i na novo slavlje domaćina u Kupusini

Fudbaleri Partizana iz Kupusine osvojili su nova tri boda pred svojim navijačima i u nastavak prvenstva odlaze bez poraza iz prva tri kola. Radost pobede osetili su u susretu sa ekipom Alekse Šantića, koga su u finišu jedne dobre i borbene utakmice sa dosta šansi na obe strane, savladali sa 2:0. Njihova radost bi bila možda i veća da se nije dogodila sudijska bruka u 77 minutu utakmice , kada je šantićanima poništen regularan gol koji je bacio senku na pobedu fudbalera Partizana, jer su se u pojedinim trenucima osećali nagrađenima od sudijske trojke, a poklon kojeg nisu ni tražili. upropastio je sve ono za čega su se borili igrači oba tima do toga trenutka.Fudbaleri gostiju iz Alekse Šantića, sportski su čestitali na pobedi svojim domaćinima posle utakmice, mada bi i njima lakše bilo preboleti poraz da se nije desio taj sporni momenat iz 77 minuta .Inače, ovaj susret trećeg kola odigran je u jednoj prijatnoj atmosferi, po lepom, i za fudbal odličnom vremenu na igralištu u Kupusini pred oko stotinjak gledalaca,a akteri su se borbenom i požrtvovanom igrom predstavili ljubiteljima fudbala u ovome selu , koji nakon četvorogodišnje pauze ponovo uživa u čarima i lepoti ovoga sporta.
Početak utakmice bio je u znaku nadmoćnije igre domaćeg sastava, a u prvih dvadesetak minuta stvorene su tri šanse koje fudbaleri Partizana nisu iskoristili ili je odbrana na čelu sa golmanom Krljićem dobro raščistila.I gosti su imali svoje prilike,a jednu iz prekida kod slobodnog udarca kojeg je izveo Podkrajac, golman Bašić je dobro odbranio.
Drugo poluvreme je donelo nova uzbuđenja i pred jednim i pred drugim golom,a lepu priliku je imao Delija u 50 minutu.. Prva radost na igralištu, i među domaćim navijačima dogodila se u 73. minuti kada je kapiten Dujmović, dobro uposlen, povukao jednu loptu malo levo i ušao u šesnaesterac i brzo opalio u levu stranu gola Krljića koji je želeo istrčavanjem da skrati ugao , ali je ovoga puta samo pogledom ispratio let lopte koja se zakoprcala u mreži. Četiri minuta kasnije desilo se ono o čemu smo počeli ovaj izveštaj. Gosti su izvodili korner, Potkrajac je kratko dodao do Trifunovića, koji ubacuje u peterc domaćina,a Jurić utrčava i glavom šalje loptu u mrežu. Glavni sudija Perišić je pokazao na centar,a potom na intervenciju pomoćnika sa desne strane , Kovačevića iz Lipara , poništava pogodak. Usledio je protest gostiju, stvorila se gužva, pali su i žuti kartoni i meč je otišao u drugom pravcu. Sva je sreća što je do kraja ostalo malo vremena i da su se fudbaleri iz Alekse Šantića pomirili sa nepravdom. Na četiri minuta pre kraja, domaćin je udvostručio prednost golom sa bele tačke. Jedan prodor Delije golman gostiju je prekinuo faulom i to je bilo dovoljno za najstrožiju kaznu koju je izveo isti igrač na kome je faul i načinjen.Sve u svemu borbena i dinamična utakmica sa dosta prilika za gol, dobrim odbranama obojice golmana, fer i sportsko ponašanje aktera iz obe ekipe i sudijskim greškama koje su na sve ovo stavile senku, ne toliko svojim navijanjem, već neznanjem. Baš na ovoj utakmici se ispoljila ona boljka sudija sa kojom se susrećemo na mečevima ovoga ranga, kada glavni sudija ima slabu saradnju sa svojim pomoćnicima i ceo teret preuzima na sebe. U mnogo slučajeva Perišić i njegovi pomoćnici na ovoj utakmici se nisu slagali, jer je najčešće sam glavni odlučivao,U spornom momentu ovoga meča , prihvatio je pogrešnu odluku svoga saradnika i zajedno su ušli u neprilikei, što je u zapisniku konstatovao i delegat utakmice Ova greška se nemože okarakterisati kao zla namera,ali je ipak obeležila ovaj meč.

MFL SOMBOR : PARTIZAN- ALEKSA ŠANTIĆ 2:0 (0:0) Kupusina 1. septembar 2013. Igralište Partizana u Kupusini.  Gledalaca: 100. Sudija Perišić (Srpski Miletić) pomoćnici Jovan Ivan (Kula) i Kovačević (Lipar). Delegat : Grnović (Sivac) Strelci : Dujmović u 73 i Delija u 83 iz penala za Partizan.  Žuti kartoni : Dujmović i Čović (Partizan ) i Podkrajac i Trifunović (Aleksa Šantić) Crveni kartona nije bilo.  Igrač utakmice Viktor Dujmović (Partizan)

PARTIZAN : Bašić, Černai (Toldi), Popović, Mufić, Topalov, Kaurin, Rončević, Farago (Damjanović), Dujmović, Vrančić (Čović) Delija.
ALEKSA ŠANTIĆ: Krljić, N. Tomić, Podkrajac, N. Pejak, S. Pejak, Miličić, Gavrić( M. Tomić), Lazarević, Jurić, Dujmović (Jelovac) Trifunović.

Na slici: Najbolji igrač na utakmici kapiten Partizana, Viktor Dujmović , drugi gol domaćina u 83. minutu sa bele tačke, strelac Delija i detalj pred golom golmana gostiju Krljića.

Fudbal Fudbal Međuopštinska liga Sombor-Apatin-Kula-Odžaci Partizan Aleksa Šantić