Borac
Banat
OLS: Radnički 1923 - Napredak 4:1
01.09.2013 Željko Marinković

Kragujevčani su dobrom igrom ostvarili i prvu pobedu. Ključan je bio period od 24 do 37 minuta kada je domaćin upseo da postigne čak tri gola, iskoristivši nepažnju u odbrani kruševljana. Prvo je u 24. minutu vešti Vraštanović uspeo da skine sa noge loptu radenoviću, a zatim da rutinski postigne pogodak. U 36. minutu Simić pravi prekršaj u svom šesnastercu nad simićem, a Vraštanović dovodi sa bele tačke domaće u 2: 0. Urošević u 37. minutu dubinskom loptom pronalazi Simića koji vara golmana Radojkovića. Dva najlepša gola na utakmici postignuta su u drugom delu. Prvo je Vulić napravio prodor po sredini terena i sa oko 25. metara postigao pogodak, da bi već u sledećem minutu nešto slično uradio Stević udarcem pod prečku sa ivice kaznenog prostora Napredka.

KRAGUJEVAC. Strelci: 1:0 Vraštanović 24, 2:0 Vraštanović 36. iz jedanesterca, 3:0 Simić 37, 3: 1 Vulić 80, 4:1 Stević u 81. minutu. Stadion: Čika Dača Gledalaca: 200. Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo) 8 . Žuti kartoni: Danić, Vulić, Mijajlović (Napredak). Igrač utakmice: Boško Vraštanović (Radnički 1923).

RADNIČKI 1923: Kostić(Minić -), Miletić 7, Nikolić 7, Gavrović 7, 5(Popović -), Živanović 7, 5, Manojlović 6, 5(Spasojević -), Stević 7, Aleksić 6, 5(N. Nedeljković -), Simić 7(Ćosić -), Vraštanović 8(Andrić -), Urošević 7(D. Nedeljković -)
NAPREDAK: Radojković 6, Radovanović 7(Živković 6), Radosavlejvić 7(Blagojević 6), Danić 6, 5, Radenović 6, 5, Marinković 6(Ivković -), Andrić 7, Mijajilović 6(Krstojević 6), Majdavec 6(Radović -), Vulić 7, Ristić 7(Stanojević)