Železničar
Jedinstvo
PLS: Radnički 1923 - Loznica 1919 2:0
24.08.2013 Željko Marinković

Od početka utakmice inicijativa bila je na strani Radničkog 1923. međutim golovi su postizani sa bele tačke, odnosno ona je bila kobna za lozničane. U 26. minutu Đurović šalje dugu loptu do Milovanovića, koji se nalazi u skoku sa golmanom Loznice Manojlovićem, nakon čega Milovanović ostaje na zemlji a sudija Živković pokazuje na belu tačku. Đurović je preuzeo odgovornost izvođača najstrožeg udarca, ali mu je golman Manojlović odbranio udarac, međutim lopta se odbija do Đurovića koji je šalje u mrežu. Na 2: 0 domaći su povisili ponovo nakon izvođenja jedanesterca u 78. minutu. Prvo je Đurović izveo korner, Marković šutirao glavom a lopta pogađa u ruku Lukića. Siguran izvođač bio je Ilić. U 35. minutu povredio se igrač Loznice Živanović, kome je stradao skočni zglob, nakon čega je završio u KC Kragujevac.

KRAGUJEVAC- Strelci: 1:0 Đurović 26, 2:0 Ilić u 78. minutu iz jedanesterca. Prvi pomoćni teren: Čika Dače. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Živković (Kragujevac) 7. Žuti kartoni: Maksimović, Ilić (Radnički 1923), Manojlović, Lukić (Loznica). Igrač utakmice: Filip Đurović (Radnički 1923).

RADNIČKI 1923: Ristović 7(Marinković -), Lepović 7, 5, Obradović 7(Milikić 6), Šurlan 7, 5, Marković 8, Vranić 6, 5, Simonović 7(Milovanović -), Aleksijević 7, 5(Gajić -), Maksimović 7(Petrović -), Ilić 7, 5(Stojanović -), Đurović 8(Mitrović -)

LOZNICA: Manojlović 7(Tešić -), Avramović 6, 5, Lukić 7(Pavlović -), Opačićć 6, 5, Vulović 7(Lazić -), Milutinović 7, 5, Obradović 6, 5(Ćorić -), Lukić 6(Mahalbašić -), Mićić 6, Živanović 6(Panić 6), Krsmanović 6 (Aničić -)