Sevojno
Novi Pazar
Sloga (P)
Kadetska liga grupa "Morava" : Mladost (L) - Šumadija 1903 1:1

Susret kadetskih selekcija Lučanaca i Šumadije 1903 okončan je remijem.Trijumf je bio potreban i jednima i drugima ali ishodom zadovoljniji mogu biti gosti.Mladost je imala više loptu u svom posedu,više zrelijih prilika,međutim samo su jednom „plavi“ pronašli put do mreže i to sa „kreča“.Mora se istaći da je epitet igrača utakmice poneo čuvar mreže Šumadije 1903,talentovani Raičević,koji je najzaslužniji što jedan bod odlazi u Kragujevac.

Krenuli su Lučanci agresivno od prvog sudijskog zvižduka.Već u 2.minutu dosuđen je slobodan udarac,dvadesetak metara od gola.Stanojević odmah šutira ne čekajući znak ali je Raičević bio pripravan i sačuvao mrežu.Na isteku 18.minuta udarac je oprobao Maričić,lopta završava u naručju protivničkog golmana.Prvi izlet na polovinu rivala Kragujevčani prave u 22.minutu,kada Ristić pokušava glavom – pravo u Milosavljevića.Minut kasnije bilo je 0-1.Omaleni Erić je iskoristio grešku zadnje linije Mladosti,ušao u kazneni prostor,tukao sa 7-8 metara,Milosavljević odbranio,no iz drugog pokušaja „sedmica“ Šumadije 1903 šalje loptu u mrežu.Mogao je Basarić 4 minuta kasnije da vrati rezultatsku ravnotežu ali je topovski udarac sa 25 metara Raičević prosledio u korner.Igrao se 30.minut kada je Vasović probao sa ivice kaznenog prostora,Raičević ponovo izlazi kao pobednik i skreće loptu pored leve stative.Ipak,pet minuta pre kraja prvog dela,usledilo je izjednačenje.Agilni Stanojević biva nepropisno zaustavljen u šesnaestercu Kragujevčana i za sudiju nema dileme – jedanaesterac.Isti fudbaler izvodi najstrožu kaznu i pogađa donji levi ugao za 1-1.Nije to bilo sve u prvih 45.minuta.Gosti su imali zicer poziciju u 42.minutu ali Čolović šutira iznad prečke sa svega pet metara udaljenosti.Nastavak donosi pritisak Mladosti i već u 54.minutu idealna prilika za Vasovića.Neometan,7-8 metara od gola rivala,traljavo je šutirao,lopta odlazi pored leve stative.U 67.minutu nova šansa u režiji domaćih.Vasović je pasom izbacio Božića ispred protivničkog golmana,no i ovaj put udarac ne biva upućen u okvir gola.Situacija u kojoj je moralo bolje.Petnaest minuta pre kraja probao je i Filip Bugarčić sa distance – preko gostujućeg gola.Poslednju priliku da promene rezultat Lučanci propustaju u 83.minutu.Stanojević je ubacio loptu u kazneni prostor,Đokić bio najviši u skoku,tukao glavom i pogodio prečku,da bi na odbijenu loptu natrčao rezervista Stojanović i sa peterca,ponovo probao glavom ali Raičević bravurozno interveniše i ostavlja na snazi rezultat iz 40.minuta.

Nakon današnjeg remija Lučanci i Kragujevčani ostaju bodovno poravnati i do kraja će se boriti za očuvanje statusa u kadetskoj ligi grupa „Morava“.