Drina
Ivanjica
Gimnazijalac - Župa 3:0
16.02.2008 P. Pešić

U 10. kolu Medjuregionalne odbojkaške lige Kraljevo, odbojkašice kraljevačkog Gimnazijalca su savladale ekipu aleksandrovačke Župe rezultatom 3:0, po setovima (25:13,25:18,25:7). Početak prvog seta je protekao u znaku domaće ekipe, koja je na polovini prvog seta imala prednost od šest poena,16:10. Rutinskom igrom odbojkašice Gimnazijalca privode set kraju, ne dozvolivši protivniku da uzme više od 13 poena . U drugom setu vidjena je repriza prvog seta, dobar početak Gimnazijalki i vodjstvo od 7:4, da bi potom furijoznom serijom 11:5 Gimnazijalc stigao do prednosti 18:9. Već tada je bilo jasno, da će ovaj set pripasti domaćoj ekipi. U nastavku seta se igralo poen za poen, što koriste domaće odbojkašice i ovaj set rutinskom igrom privode kraju.

U trećem setu rezultatska klackalica je potrajala do 3:3, da bi potom furijoznom serijom 9:1 Gimnazijalc stigao do prednosti 12:4. Nakon toga gostujuća ekipa trazi tajm aut, ali bez većeg uspeha pošto Gimnazijalac serijom 13:3 rešava ovaj set u svoju korist.
Posle ove pobede, Gimnazijalac ima četiri boda prednosti u odnosu na prvog pratioca ekipu Novog Pazara, koja je u ovom kolu na domaćem terenu osvojila samo dva boda. U narednom 11. kolu Gimnazijalac će gostovati u Trsteniku ekipi Tomaka.

Gimnazijalac: Bežanić, Mrvić, Milinković, Petrović, Andrić, Voštić, Popović, Milojević, Kotorčević, Rečević, Djurović, Milisavljević.