Široki Primorka
Cibona
Zadar
Sila u vazduhu

Da li je Radnički imao slabo veče, što nije daleko od istine, ili je Partizan u ovom trenutku mnogi jači, pitanje je za košarkaške teoretičare. Tek, „crno-beli“ su, što i rezultat pokazuje, lako „preplivali“ za njih uvek uzburkano kragujevačko „Jezero“.

Posle relativno ravnopravne igre, Beograđani su uspostavili preimućstvo u vazduhu, iz čega je u sedmom minutu proistekla prednost  od sedam poena razlike (7:14).

Kragujevčani su pokušavali da razliku smanje trojkama, ali neuspešno, tako da Partizan, najviše zahvaljujući Bogdanu Bogdanoviću i nekadašnjem igraču Radničkog Draganu Milosavljeviću, krajem prve četvrtine stiže na 11 poena prednosti (11:22), a Bogdanović na kraju prve deonice trojkom povećava razliku Beograđana na 12 poena (13:25).

Borbenosti, na obe strane, nije nedostajalo (Foto: KK Radnički)

Već pomenuta prevlast „crno-belih“ u skoku doprinela je da Beograđani u 13. minutu stignu na 16 poena viška (16:31).

Eksplozija negodovanja stručnog štaba i navijača Kragujevčana, posle nekoliko lopti dosuđenih za beogradski tim, nastala je u 15. minutu, kada je klupa Radničkog dobila tehničku grešku, i minut kasnije, kada je beku domaćih Dimiću dosuđena lična greška u napadu. „Crno-beli“ su uspeli da, postepeno,  stignu do 21 poena razlike (24:45), ali su košarkaši Radničkog tu prednost, do odlaska na odmor, ipak, smanjili na 18 poena (27:45).

I navijači Partizana skandirali ime navijača Radničkog Dušana Todorovića (Foto: KK Radnički)I posle velikog odmora, Beograđani su demonstrirali silu, održavajući rezultat, uz sigurnu i samouverenui igru mladog Bogdanovića, tako da „crno-beli“ u 26. minutu imaju i 26 poena viška (34:58), da bi u poslednju četvrtinu ušli sa do tada rekordnom prednošću od 27 poena (40:67), a već na početku poslednjeg dela utakmice Beograđani imaju pozitivan saldo od 29 poena (40:69).

Skandiranje – jednoglasno
Pre početka utakmice, minutom ćutanja odata je pošta navijaču Radničkog Dušanu Todoroviću, koji je preminuo na utakmici fudbalera Radničkog u Ivawici. Takođe, u skandiranju njegovog imena jednoglasni su bili i navijači Radničkog i pristalice Partizana, kojih uvek ima na gostovanju „crno-belih“ u Kragujevcu.

Sve što je Radnički uspeo, to je da  se u 37. minutu približi na 14 poena razlike (61:75), ali su igrači Partizana, vođeni sigurnom rukom Bogdanovića, ubrzo vratili razliku od dvadesetak poena i utakmicu rutinski priveli kraju.

- Mnogo smo umorni. Pukli smo totalno. Ne možemo da se nosimo sa Partizanom, . „Crno-beli“ su mnogo jaki u reketu, a mi u ovom trenutku umorni od ritma sreda-subota, tako da ne možemo da se suprotstavimo ovako jakim ekipama – ocenjuje Miroslav Nikolić, trener Radničkog.

Naravno, na drugoj starni, trener Duško Vujošević nije krio zadovoljstvo:

- Moji igrači su prikazali veliku borbenost i potvrdili kvalitet. Znamo koliko je teško igrati u Kragujevcu. Igrali smo ovde i u jačem sastavu i gubili, a ovaj rezultat je značajan jer su momci, posle povreda koje nas prate i teških poraza u prethodnim utakmicama, pokazali karakter.

RADNIČKI – PARTIZAN 66:92 (13:25, 14:20, 13:22, 26:25)

KRAGUJEVAC – Dvorana: “Jezero”. Gledalaca: oko 4.000. Sudije: Dožai (Hrvatska), Jeršan (Slovenija) i Kardum (Hrvatska).

RADNIČKI: Sili 6, Janković 2, Lešić 13, Jović 3, Mlađan 4, Kalinić 5, Jaru 10, Birčević, Dimić 13, Balmazović, Jevtović 3, Marinović 7.

PARTIZAN: Aranitović, Lovernj 17, Dalo 11, Milutinov 8, Milosavljević 14, Bogdanović 22, Gagić 4, Musli 12, Salić, Andrić 2, Kinzi 2, Bezbradica.