VIK Naisus
Vranje
Smederevo
Studenti dobro "pazarili"

Kragujevački "studenti" su već u prvom minutu uspeli da smire bučne navijače u Hali spotova u Novom Pazaru. Brazilac De Souza oduzeo je loptu domaćim igračima i sa nekoliko metara precizno šutirao i savladao golmana Hota. Ekipa Novog Pazara brzo se oporavila od ovog šoka i 15 minuta uspevala da odoli napadima kvalitetnije ekipe Ekonomca. U 16. minutu, posle kornera i povratne lopte, Rajčević je udarcem sa 12 metara povećao prednost Kragujevčana na 2:0. U istom minutu odbijenu loptu iz kornera Janjić je jakim udarcem smestio u mrežu Novopazaraca i postavio rezultat prvog poluvremena – 3:0.

Nastavak utakmice posle odmora počeo je nadmoćnošću kvalitenije ekipe Ekonomca. U 25. minutu De Souza je prepustio loptu odbijenu od odbrane domaćina do Rajčevića, koji sa 10 metara primorava golmana Hota da četvrti put vadi loptu iz mreže. Malo radosti domaćim navijačima priredio je Elvir Bihorac, samo minutu kasnije, kada je savladao mladog golmana Momčilovića, koji je branio celu utakmicu umesto reprezentativca Aksentijevića.

U 31. minutu u listu strelaca se upisao i kapiten Bojović, posle akcije sa strane i dobre asistencije Surudžića, a konačan rezultat 6:1 postavio je Janjić iz slobodnog udarca sa 10 metara, dva minuta pre kraja utakmice.

Sledećeg viknda neće se igrati utakmice 12. kola Prve lige Srbije zbog susreta reprezentacije 22. i 23. februara sa selekcijom Makedonije u Beogradu i Staroj Pazovi. Selektor Aca Kovačević pozvao je skoro ceo tim Ekonomca za ove susrete. Na spisku su devetorica igrača Ekonomca, među kojima su prvi put mladi Dušan Nikolić i Miloš Stojković, zatim stalni reprezentativci golman Miodrag Aksentijević, Mladen Kocić, Slobodan Rajčević, Stefan Rakić, Slobodan Janjić, Vladan Vesić i Miloš Simić.

Trener Ivan Božović i njegovi fudbaleri lako zabeležili desetu pobedu (Foto: M. Jovičić)

NOVI PAZAR – EKONOMAC 1:6 (0:3)

NOVI PAZAR – Dvorana: Hala sportova. Gledalaca: 700. Sudije: Sreten Vasić i Saša Milenković (obojica iz Niša). Strelci: De Souza u prvom, Rajčević u 16, i 25, Janjić u 16. i 38. i Bojović u 31. minutu za Ekonomac, E. Bihorac u 26. minutu za Novi Pazar. Nagomilavanje prekršaja: Novi Pazar: 11 (5+6), Ekonomac 10 (5+5).

NOVI PAZAR: Hot, Jovanović, Redžović, Sadović, Veljković, Krkušić, Delić, M. Bihorac, Radetinac, Rašljanin, Stupljanin, E. Bihorac.

EKONOMAC: Momčilović, De Souza, Surudžić, Kocić, Rajčević, Aksentijević, Nikolić, Bojović, Vesić, Simić, Rakić, Janjić.

IGRAČ UTAKMICE: Slobodan Rajčević (Ekonomac).

Fudbaleri Ekonomca nastavljaju takmičenje u domaćem šampionatu bez poraza. Juče su u Novom Pazaru, bez većih teškoća, savladali izuzetno motivisanog domaćina, sa 6:1.