Ribnica
Vojvodina NS seme
Jedinstvo
Ribnica u finalu Kupa Srbije za 60. rođendan

Odbojkaši Ribnice iz Kraljeva, izborili su plasman u finale 49. Kupa Srbije. Ribnica je, u prvom polufinalu, u izvanrednoj atmosferi, savladala Spartak iz Ljiga posle 99 minuta igre.

Kraljevčani su sigurnom igrom rešili prvi set u svoju korist sa 25: 14 i poveli sa 1: 0 u setovima. Na početku drugog seta se vodila izjednačena borba. Igralo se i u nastavku žestoko za svaki poen. Uspeo je Spartak da izjednači na 23: 23, ali je Ribnica stigla do prve set lopte (24: 23).

Nisu je Kraljevčani realizovali, a s druge strane, Ljižani su izjednačili, a zatim sa dva as servisa Uroša Drapšina dobili drugi set sa 26: 24 i izjednačili na 1: 1 u setovima. U trećem setu vodila je Ribnica sa 23: 20, a Spartak smanjio na 23: 22, kada je Mačužić zatražio 30 sekundi odmora. Posle tajm–auta, Kraljevčani su stigli do dve set lopte – 24: 22.Realizovala je Ribnica drugu set loptu za konačnih 25: 23 i prednost od 2: 1 u setovima.

Interesantna borba se vodila od početka četvrtog seta. Kraljevčani su bolje počeli set, ali se Ljižani nisu predavali. I pored vođstva Ribnice, uspeli su da izjednače na 7: 7. Ekipe su se zatim smenjivale u vođstvu. Posle tajm – auta Veličkovića, Kraljevčani su poveli sa 21: 19, pa 23: 21, da bi odmah potom stigli do tri meč lopte – 24: 21. Iskoristila je Ribnica drugu meč loptu za končanih 25: 22, 3: 1 u setovima i plasman u finale Kupa Srbije.

Ribnica – Spartak Ljig 3: 1 (25: 14, 24: 26, 25: 23, 25: 22)

Hala sportova. Gledalaca: 1100. Sudije: Vladimir Simonović i Tomislav Popović.

RIBNICA: Marinković 7, Usiljanin 10, Bojović 18, Radović 15, Bićanin 1, Radević 16, Škundrić (libero, 14 prijema, 2 gr), Stojsavljević, Veljović, Milovanović. Nisu igrali: Okošanović, Močić. Trener: Boško Mačužić.

SPARTAK LJIG: Majcan 1, Adamović 8, Drapšin 11, Dojčilović 21, Opačić 7, Turanjanin 13, Radosavljević (libero 1, 19 prijema, 5 gr), Smiljanić (libero 2), Šatora 2, Milosavljević. Nisu igrali: Gajević, Karišik. Trener: Bogdan Veličković.