Jedinstvo Putevi
Polimlje
Metalac (K) - Sloboda (Č) 1:0
30.08.2008 G.Ćirović

U komšijskom derbiju ceo plen potpuno je zasluženo pripao fudbalerima Metalca koji su od prvog minuta imali inicijativu i stvarali šanse, dok su gosti iz Čačka samo jednom ozbiljnije pripretili besposlenom Gavriloviću.
Posle pokušaja Sazdova i Janićijevića sa distance u 14. i 15. minutu, Barjaktarević je tri minuta kasnije  pogodio metu. Bila je to dobra akcija Metalca, Vasović je ubacio loptu u šesnaesterac, Belopavlović je glavom spustio na nogu Barjaktareviću koji je sa pet-šest metara poslao  u levi donji ugao - 1:0.
I posle vođstva Kraljevčani su nastavili sa napadima, a u 26. minutu, opšti je utisak, oštećeni su i za jedanaesterac, nakon što je Marković u kaznenom prostoru očigledno zaustavljen na nepropisan način. U samom finišu prvog dela nova sporna situacija u šesnaestercu Slobode. Vasović je odlično izveo korner a Marković u skoku nadvisio golmana Kuzmanovića i zatresao mrežu, međutim, nesigurna Biljana Lukić, prvi arbitar meča, poništila je pogodak zbog navodnog faula nad golmanom gostiju.
Ista slika viđena je i u drugom poluvremenu, Metalac je stvarao šanse, ali je šuteve Belopavlovića, Barjaktarevića i Markovića odlično zaustavio Kuzmanović. Jedinu priliku za Slobodu propusatio je iskusni Milovanović, a kada je u 65. minutu zbog drugog žutog kartona teren morao da napusti Čolović, fudbalerima Metalca preostalo je da mirno privedu meč kraju i sačuvaju minimalnu prednost.

Kraljevo - Gledalaca: 400 . Sudija: Biljana Lukić (Divci) 6. Strelac: Barjaktarević u 18. minutu. Žuti kartoni: Čolović (Sloboda). Crveni karton: Čolović (drugi žuti) u 65. minutu Igrač utakmice: Barjaktarević (Metalac)

Metalac: Gavrilović 7, Planić 7,5 (Ivanović -), Jovanović 7 Anđelković 7,5 Vasović 7 (Kuzmanović 7), Ribać 7, Marković 7,5 Sazdov 7, Belopavlović 7 (Rakonjac -), Janićijević 7, Barjaktarević 7,5.
Sloboda: Kuzmanović 7,5 Radonjić 6, Bubanja 6, Karović 6,5, Čolović 6, Veličković 6, Nikolić 6, Tošić 6 (Popović 6), Vasilić 6, Milovanović 6,5 (Gojićević -), Savić 6 (Stanojević -).

Fudbal Fudbal Srpska liga "Zapad" Metalac (K) Sloboda (Č)