Pobeda
Sloboda (Č)
"Minimalac" kraj Ložionice
04.10.2008 G.Ćirović

Po teškim uslovima za igru i pravom jesenjem pljusku koji nije prestajao čitavih 90 minuta, fudbaleri Metalca su, iako nisu briljirali, zabeležili i četvrtu uzastopnu pobedu.
Posle početnog ispitivanja snaga, borbeni Valjevci su u 10. minutu prvi pripretili preko iskusnog Savića, i pokazali da su na stadion pored kraljevačke Ložionice došli sa namerom da se nadigravaju i pokušaju da naprave iznenađenje. Da im to ipak ne pođe za rukom domaći igrači pobrinuli su se u 20. minutu. Posle akcije koja je dugo trajala Marković  je šutirao sa nekih 13-14 metara,  loptu je rukom zahvatio defanzivac gostiju Raičević pa je sudija Portić opravdano pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Vasović - 1:0.
Od tog momenta razvila se prava rovovska borba. Vujić Voda je preuzela inicijativu, dok je Metalac strpljivo čekao svoju šansu iz kontranapada. U 39. minutu novi jedanaesterac, ali ovoga puta za goste, jer je Planić nepropisno zaustavio Vesića. Penal je izveo iskusni centarfor Savić, ali je Gavrilović sjajno odbranio.
U drugom poluvremenu ekipa iz Valjeva je jalovo napadala, dok  su puleni Ivice Cvetanovskog umešno čuvali prednost. Za 45 minuta viđene su samo dve prave prilike, po jedna na obe strane. U 79. minutu Valjevci su mogli do izjednačenja, ali je Vesićev šut sa petnestak metara iskosa završio  tik pored  leve stative. Pet minuta kasnije, samo što je ušao u igru, napadač domaćih Rakonjac mogao je da zatrese mrežu, ali je iz dobre pozicije šutirao nekontrolisano preko gola.

Kraljevo - Gledalaca: 200 Sudija: Davor Portić (Požarevac) Strelac: Vasović iz jedanaesterca u 20. minutu. Žuti kartoni: Knežević, Samurović, Ilić (Vujić Voda). Rezultat: Metalac (K) - Vujić Voda 1:0 (1:0) Igrač utakmice: Gavrilović (Metalac)