Borac
Libero ČA
Libero ČA 2
DLZ: Sloboda S - Tara 1:3

Odbojkašice Tare iz Bajine Bašte u petom kolu Druge lige Zapad ostvarile su novu pobedu. Pobeđena je ekipa Sloboda S iz Čačka rezultatom 3: 1 u setovima. Ovom pobedom popularne “Vidre”popravile su plasman za jedno mesto i trenutno su sedme na tabeli. Zbog povreda i virusnih bolesti bajinobaštanke su u Čačak otišle samo sa osam igračica, ali čvrsto rešene da ostvare pobedu. U predhodnoj nedelji stručni štab na čelu sa trenerom Draganom Pavlovićem dobro je pripremio ekipu, što se moglo i videti na terenu. Tehničar Tare , Jovana Jevrmović kojoj je ovo prva sezona u najboljoj postavi pokazala je igrom i rešenjima da izrasta u vrhunsku igračicu. Kapiten ekipe, primač Jovana Jevtić sigurno je predvodila ekipu tokom celog meča i zajedno sa liberom Jelenom Jokić i primačem Nevenom Đokić uspele primire napade Slobode. Srednji blokeri Snežana Milanović i Ružica Katanić dobrom igrom na mreži i sa nekoliko “koreja”osvojili su ključne poene u zavšnici meča. Prvi set počeo je , veoma loše po ekipu Tare, jer nikako nisu uspevale da uhvate ritam, pa je rezultat u jednom trenutku bio i do sedam poena za Čačanke. U drugoj polovini seta Tara igra sigurno i posle 21:21 osvajaju ključne poene i završavaju set sa 25:21.

Drugi set Bajinobaštanke počinju sigurno, prijem servisa je bio odličan, a posle toga napadi su se završavali siguno i precizno. Napadi korektora Andrijane Marić i primača Nevene Đokić bili su prosto neodbranjivi. Razultat na kraju seta 25:20 za Taru. Pokušale u Čačanke da u trećem setu preokrenu tok utakmice i izuzetno uspešnim servisom i napadima preko srednjih blokera dobijaju treći set sa 25:7. Odbojkašice Tare u ovom setu nisu se prepoznavale, a treneru Pavloviću ostaje da dobro izanalizira ovaj period igre. Četvrti set bio je , kao i drugi, jer je igrala samo ekipa Tare, a Čačanke pokušavale da uhvate priključak, međutim protivnik im to nije dozvolio i sigurno je priveo utakmicu za konačnih 3:1 za Taru. Na ovoj utakmici najbolja igračica bila je korektor Tare Andrijana Marić . Tara sledećeg vikenda u subotu od 14 časova igra, kao domaćin protiv Puteva Trendeks iz Prijepolja.

Satav ekipe Tare: 1 Jovana Jevremović, 3 Jovana Jevtić, 4 Ružica Katanić, 5 Jana Đorđević, 7 Andrijana Marić, 8 Nevena Đokić, 15 Snežana Milanović, 16 Jelena Jokić. Trener Dragan Pavlović