Crvena zvezda
FruŔkogorski partizan
Proleter 1951
OFK Vrbas - OFK Futog 9:0

Sa pola gasa, Vrbašani su uspeli da nanesu veoma ubedljiv poraz gostima iz Futoga. Već posle 20-ak minuta igre bilo je jasno čiji će bodovni saldo biti uvećan za tri boda, jer je domaći tim stekao prednost od četiri gola. Seriju pogodaka, u 3. minutu, otvorio je Popović, autogolom, nakon greške golmana Mijića. Prednost je udvostručio Maćiženski u 14. minutu, a nedugo zatim u listu strealaca su se upisali Lopušina i Đedović, postavivši konačan rezultat prvog poluvremena – 4:0. Gosti su najbliži pogotku bili u 29. minutu, kada je, jednu dubinsku loptu, Linjački lepo primirio, ali je u nastavku akcije, iz povoljne pozicije, šutirao visoko preko gola. Fudbaleri Futoga, i u nastavku susreta, su bili bez ideja na sredini terena, što je iskoristio raspoloženi domaćin i do vrha napunio mrežu golmana nesigurnog Mijića.
Na 5:0 je, u 56. minutu, povisio Ćorović, samo šesdesetak sekundi kasnije, precizan je, po drugi put, bio korpulentni Đedović. Lopušina je glavni „krivac“ što je, u 74. minutu, Vrbas stigao do prednosti od 7:0. Odlično je prošao po desnoj strani, uputio upotrebljiv centaršut i Vargi je ostalo, samo, da odradi lakši deo posla. Najlepši pogodak na susretu postigao je Šumić u 76. minutu. Primio je loptu, na nekih 30-ak metara od protivničkog gola, krenuo nekoliko koraka napred, pogledao gde se nalazi golman Futoga, i snažnim udarcem smestio loptu pod same rašlje. Konačan rezultat, 9:0, svojim drugim golom, postavio je Varga, sedam minuta pre kraja susreta.

Vrbas:
Stadion kraj Šlajza. Gledalaca: 100. Sudija: Vojislav Zubac (Bačka Palanka). Strelci: Popović (autogol) u 3. minutu, Maćiženski u 14., Lopušina u 21., Đedović u 23. i 57., Ćorović u 56., Varga u 74. i 83. i Šumić u 76. Žuti kartoni: Krneta (Vrbas), Balinović, Kikić, Glišić (Futog).

OFK Vrbas: Botorić, Vukobrad, Krneta, Stjepović (Šumić), Anđić, Tešanović, Maćiženski, Lopušina, Vasiljević (Ćorović), Đedović (Varga), Majstorović.
OFK Futog: Mijić, Banjanin, Tepić (Glišić), Serf, Popović (Pelivan), Balinović, Nišić, Kikić, Petrović, Linjački, Bošković.