Zrinjski
Sarajevo
Travnik
Slavija istopila Čelik

Fudbaleri Slavije savladali su danas u meču 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine zeničkog Čelika sa 2:1.Prvo poluvrijeme proteklo je u borbenoj igri po izuzetno teškom terenu. Obje ekipe su davale svoj maksimum i trudile se da zaprijete protivničkom golu. Prva je zaprijetila Slavija. Stefan Barić je pronašao Damira Rovčanina, a ofanzivac Slavije makazicama šutira pored gola.

Slavija - Čelik

Praktično sve do gola Darka Spalevića nije bilo većih prilika. Tada je Marko Ristić izveo slobodan udarac na desnoj strani. Lopta je otišla na drugu stativu gdje Branislav Arsenijević šutira glavom, golman Adilović kratko odbija, a Darko Spalević je zakucava u mrežu iz drugog puta..

Samo minutu kasnije velika prilika za Čelik. Šansu da poravna rezultat imao je Anel Dedić. Šutirao je on jako, a lopta završila na stativi gola Slavije.

U 33. minutu Emir Jusić nogom u glavu udara Darka Spalevića. Ležao je dugo napadač „Sokolova“ na zemlji sa rasjekotinom, pa je u nastavku nastupao sa povezom na glavi. Nije to bilo dovoljno Tomislavu Čuiću da pokaže crveni karton fudbaleru Čelika, pa je Jusić dobio samo žuti karton.

I onda u 40. minutu 1:1. Mahir Karić je na ivici kaznenog prostora izbacio Grujičića, i pronašao na suprotnoj stativi Vernesa Selimovića koji matira nemoćnog golmana Slavije.

U drugom poluvremenu viđena je još borbenija utakmica. Goste kao da je razdrmao dolazak njihovih navijača na poluvremenu, pa su u nastavku bili dosta agresivniji. Marin Popović se našao u odličnoj prilici, šutirao pored Lučića, ali poprilično slabo , pa je Nemanja Kartal stigao da pokupi tu loptu.

Slavija je uzvratila preko Srđana Grujičića. Pokupio je on jednu odbijenu loptu, i šutirao desno nogom, no van okvira gola.

U 72. Minutu prava konfuzija na terenu. Slavija je pritisnula i iznudila nekoliko vezanih kornera. Nakon jednog od njih vrlo loši sudija Tomislav Čuić je pokazao na bijelu tačku. Ipak nakon što su ga opkoliki gostujući fudbaleri promjenio je odluku, i pokazao na gol aut.

Slavija je pritisnula od tada još jače ka golu Adilovića. I pritisak se isplatio u 80. minutu.  Nemanja Pušara je hvatao volej nakon jedne gužve u kaznenom prostoru, i desnom nogom pogodio nebranjeni dio mreže gola Adilovića.

Ostalo je do kraja 2:1 za Slaviju. Nova pobjeda „Sokolova“. Izuzetno vrijedna, ali i krajnje zaslužena.Imaju oni sada 15 bodova na premijerligaškog tabeli, prije gostovanja prijedorskom Rudaru u idućem kolu.

SLAVIJA – ČELIK  2:1 (1:1)