Famos
Proleter
Semberski derbi drugoligaša pripao Podrinju
27.03.2016 Mijodrag Jakovljević

U semberskom derbiju drugoligaša u grupi Istok u okviru 19. kola, uspiješnije je bilo domaće Podrinje koje je slavilo protiv Jedinstva iz Brodca, rezultatom 3:0. Gosti su bili ravnopravni prvo poluvreme a promašili su i penal u 45. minutu. U drugom dijelu Podrinje je preuzelo primat i ostvarilo ubjedljivu pobijedu. Strelci su bili: Sajtanović u 58, Novaković u 64, i Pavić u 90. minutu. Domaćin je od 30 minuta igrao sa igračem manje jer je crveni karton dobio golman Dragan Đorđić koji je napravio faul izvan kaznenog prostora. U nastavku utakmice u Jedinstvu su pocrvenili Vuković i Spasojević.

- Ova pobijeda je značajna za nas jer ostajemo lideri na tabeli i korak po korak idemo ka povratku u Prvu ligu RS što nam je i cilj. Čestitam mojim igračima na dobroj igri -  rekao je trener Poodrinja Senad Hadžić.

Pred 300 gledalaca  sudio je Boško Rakić iz Ugljevika.

PODRINJE: Đorđić-, Novaković 8, Jusufović 8, Lj. Jović 7, Karjašević 7, Pavić 8, Janjić 7, Vuković 7, Merić 7 ( od 46 Vujić 7), V. Đurić-(od 31 S. Đurić 7)Sajtanović 8 (od 66 Redžić-).
JEDINSTVO (BR): Gavrić 6, Jovanović 6, Kutlačić 6, Manojlović 7, Sekulić 6 (od 59 Spasojević 5), Jović 6, Vuković 6, Mitrović 6, Stajić 7, Ristić 6, Makarić 6.
Fudbal Fudbal Druga liga RS – Istok Podrinje Jedinstvo (Br)