Zvižd
Loznica
Sloga (P)
SLZ: Sloga (K) - Polet 2:1
KomÅ”ijski duel po tropskom vremenu i pred malim brojem gledalaca zasluženo je pripao Slogi. Ipak, ovaj susret po svemu prikazanom je bio slab i neće se dugo pamtiti, naročito uspavano prvo poluvreme. U ovom delu igre pamti se samo projektil mladog UroÅ”e Veljović koji je Božović odbranio krajnjim naporom,a u samom finiÅ”u meča jedanaesterac za domaće. Posle akcije Trnavca i Parezanovića usledio je odličan centarÅ”ut danas najboljeg igrača meča,a na drugoj strani se omaleni Županjac izborio za loptu i oboren je od neopreznog I.Veljovića. Parezanović je bio vrlo siguran za 1:0, rezultat sa kojim se otiÅ”lo na veliki odmor.

Ā
U nastavku prva akcija na utakmici donela je novu ā€žkifluā€œ Parezanovića i lep gol glavom Igorta Grkajca, koji je tako obeležio novi debi u dresu kluba u kome se svojevremeno afirimisao. U 78. minutu gosti su ostali sa deset igrača posle drugog žutog kartona kapitena I. Veljovića, ali su ā€žgrebićiā€œ baÅ” tada zaigrali napadački. Lucidni Stojić je dva puta proveravao reflekse Božovića i kada se činilo da je kapiten ā€žbelihā€œ nesavladiv usledio je gol beka gostiju Nikolića. Å utirao ja sa skoro 30 metara, lopta je pred vratarom domaćih pogodila busen trave i odsela u mreži. Svi napori Poleta da u poslednjih pet minuta stignui do remija ostali su neuspeÅ”ni i Kraljevčani su overili drugu pobedu i sedmi prvenstveni bod za ostanak na drugoj poziciji na tabeli.

Gradski stadion Gledalaca: 200 Sudija: Marko Živković (Kragujevac) 7 Strelci: Parezanović u 44. minutu (iz jedanaesterca) i Grkajac u 46. minutu za Slogu,a Nikolić u 85. minutu za Polet Žuti kartoni: Nikolić, I. Veljović i Radisavčević (Polet) Crveni karton: I. Veljović (Polet) u 78. minutu. Igrač utakmice: Dejan Parezanović (Sloga) 7,5.

SLOGA: Božović 7, Drmanac ā€“ (Filipović 6,5, Nikoličić -), Parezanović 7,5, Kurandić 7, Gvozdenović 7, Đorđević 7, Andrić 7, Drecun 6,5 (MiloÅ”ević -), Grkajac 7, Trnavac 7, Županjac 7

POLET: Čabarkapa 6,5, Nikolić 7, I. Veljović 6, PeriÅ”ić 6,5, Knežević 6,5, Radisavčević 6,5, Stevlić 6 (Ružičić 6,5), Vasilić 6,5, (Stevanović -), Petrović 6, Stojić 7, U. Veljović 7 (Trivković 6).