Gimnazijalac
Mokra Gora
Crnokosa
DLZ: Ekonomac - Tara 1:3

OdbojkaÅ”ice Tare ostvarile su novu pobedu od 3:1 nad ekipom Ekonomca iz Kraljeva i zadržale treće mesto na tabeli Druge lige Zapad.Iako već mesec dana imaju samo po dva treningaĀ  nedeljno u maloj sali gimnazijiĀ  popularne Vidre izĀ  gradaĀ  ispod prelepe planineĀ  TareĀ  sigurnom i brzom igrom ostvarile suĀ  novu značajnu pobeduĀ  koja ih približava plasmanu u viÅ”i rang takmičenja.Prvi setĀ  Tara je započela nesigurno i bojažljivo, prijem servisaĀ  ispod svakog nivoa,a Ekonomac koristiĀ  konfuzijuĀ  i izuzetno hladnu salu u Kraljevu i primoravaĀ  goŔće iz B.BaÅ”te da naprave Å”to viÅ”e greÅ”aka i prvi set reÅ”i u svoju korist 25:16.Trener Tare Dragan Pavlović u pauzi između dva setaĀ  smirioĀ  je igračice iĀ  insistirao na Ā Ā  boljem prijemu.I zaista drugi set Tara započinjeĀ  silovito i precizno sa odličnim prijemom primača GliÅ”ić Tatjane i Marić Andrijane koje su Ā  sve lopte upućene od strane dizača JevremovićĀ  JovaneĀ  brzo pretvarale u poene,pa jeĀ  vrlo brzo biloĀ  20:12 za goŔće iz B.BaÅ”te,a do krajaĀ  seta igrala je samo Tara i na kraju 25:15 i 1:1 u setovima.Treći set je verna kopIja drugog,jerĀ  Tara napadaĀ  preko srednjeg blokera Ivane Petković kojaĀ  koristi svoju visinu i skočnost ,tako da lopteĀ  padaju u polje Ekonomca ,a korektor Ana Milenković silovitim napadimaĀ  lako osvajaĀ  poene i ta da se činilo daĀ  će utakmica bitiĀ  brzo zavrÅ”ena,ali iskusni odbojkaÅ”ki stručnjak trenerĀ  domaćeĀ  ekipe Ljubo Popović Ā  vraćaĀ Ā  svojim igračicama samopouzdanje pa se do kraja seta vodilaĀ  borba za svaku loptu,ali je Tara bila uspeÅ”nija 25:23 za 2:1 u setovim za Taru.Početak četvrog seta donosiĀ  pravu dramu,jer se korektor Tare Ana Milinković pri doskoku povređuje i napuÅ”ta igru,a zamenjuje je mlada i neiskusna Anđela Jovanović kojaĀ  jeĀ  do sada igrala primača,ali već u prvim napadima Jovanović osvaja poene i stičeĀ  potrebnu sigurnost,pa se i igra Tare popravlja.

Posebno treba istaćiĀ  dobar prijem libera Jokić JeleneĀ  koja je ukrotila silovite napadeĀ  domaćeĀ  ekipe koja je osetilaĀ  nesigurnostĀ  kod Tare,pa se borba vodila za svaki poenĀ  do rezultata 20:20,a tada na servis dolazi srednji bloker Sara BulatovićĀ Ā  koja sa pet odličnih servisaĀ Ā  donosi konačan rezultatĀ  25:20 za Taru za konačnih 3:1 u setovima i novu pobedu.

"Povreda odlične Ane MilinkovićĀ  mogla nas je koÅ”tatiĀ  pobede ,a posebno bih istakaoĀ  odličan nastup Anđele Jovanović koja je učenicaĀ  8 razreda,a igrala jeĀ  po prvi put ceo set u seniorskoj ekipi.Sve igračice su pružile maksimumĀ  na ovoj utakmici,a servisi Sare Bulatović polako postaju deo naÅ”e taktike.MiĀ  se i dalje nalazimo među prve tri ekipe na tabeli i to je cilj koji smo zacrtali na početku sezone iĀ  to nas vodi u viÅ”i rang takmičenja".-izjavio je trener Tare Dragan Pavlović.

U sledećem kolu TaraĀ  je opet bila primorana zbog radova na haliĀ  da zameni domaćinstvo sa ekipom Borca iz Čačka,a utakmica se igra uĀ  nedelju od 18 časova.