Meridian Indians
Indians Inđija
Veprovi savladali Ŕampiona u Novom Sadu
08.05.2016 Administrator

U derbiju četvrtog kola Sportklub Prve lige Srbije, Kragujevac Wild Boarsi savladali su aktuelne Å”ampione, GAT Dukese, u Novom Sadu, rezultatom 32:21. Kragujevčani su sjajno otvorili utakmicu, poentiravÅ”i već iz prve akcije, pasom Džejmija Blanta ka Filipu Nedeljkoviću za 50 jardi ā€“ 6:0. Na drugoj strani, sjajnom igrom u odbrani u potpunosti su zaustavili protivnički napad u prvom poluvremenu, dozvolivÅ”i mu samo poene Patrika Tambura iz fild gola ā€“ 6:3.

U drugoj četvrtini gosti su postigli joÅ” jedan tačdaun, pasom Blanta ka tajtendu Stefanu Đuriću, pa su do poluvremena uvećali vođstvo ā€“ 12:3.

Ipak, Vojvode se nisu predavale i već na startu drugog poluvremena preokrenule su rezultat pasom Endrjua Benksa ka Davoru Soldu i kratkim trčanjem BoÅ”ka Jokića ā€“ 15:12. Njihova radost kratko je trajala, jer je Blant do kraja treće deonice, dugačkim pasovima sa end zonom spojio Gabrijela Čembersa i Filipa Nedeljkovića za vođstvo 24:15.

Već na startu poslednjeg perioda Goran Zec je ponovo doneo neizvesnost vraćanjem kik-ofa zaĀ  90 jardi, ali je sve dileme oko pobednika otklonio američki tandem Blant-Čembers.

Ovim trijumfom Kragujevčani su se zadržali na čelu tabele sa maksimalnim učinkom, dok Djuksi imaju po dve pobede i poraza.

Novi Sad GAT Dukes ā€“ Kragujevac Wild Boars 21:32 (3:6, 0:6, 12:12, 6:8)

Stadion: ā€žKabelā€œ. Gledalaca: 150.

Kretanje rezultata:
0:6 Džejmi Blant pas 50 jardi ka Filipu Nedeljkoviću, Đorđe Topalović neuspeÅ”an PAT
3:6 Patrik Tambur fild gol 26 jardi
3:12 Blant pas 19 jardi ka Stefanu Đuriću, Topalović neuspeÅ”an PAT
9:12 Endrju Benks pas 11 jardi ka Davoru Soldu, neuspeŔan PAT
15:12 BoÅ”ko Jokić trčanje 1 jard, neuspeÅ”an PAT
15:18 Blant pas 38 jardi ka Gabrijelu Čembersu
15:24 Blant pas 45 jardi ka Nedeljkoviću, neuspeÅ”no za dva
21:24 Goran Zec vraćanje kik-ofa 90 jardi, neuspeÅ”an PAT
21:32 Blant pas 50 jardi ka Čembersu, Čembers za dva

Američki fudbal Američki fudbal Sport klub Prva liga Srbije GAT Dukes Wild Boars