Takovo
Orlovac
Dragačevo
Pobeda na oproŔtaju od malobrojnih navijača

Sloga je teže nego Å”to se očekivalo pobedila borbenu ekipu iz Kragujevca. Domaći su u 5. minutu propustili kolosalnu priliku preko Jablanovića koji je sa dva meztra promaÅ”io prazan gol. Od tog trenutka gosti su viÅ”pe imali loptu u nogama, pokuÅ”avali da ugroze gol Pantovića, ali je Slogina odbrambena linija delovala odlično. Ipak, ostaće zabeleženo da je vratar "belih" lepo odbranio posle pokuÅ”aja Radovanovića. Do kraja prvog dela igre Å”amnsu je imao i Marić, neÅ”to kasnije i Ignjatović, ali je mreža gostiju mirovala do 35. minuta. Tada je lucidni Krstić kao na tacni prosledio loptu do Ignjatovića koji loptu po zemlji Å”alje u nebranjeni ugao gola N. Petrovića.

Strelac prvog gola Ignjatović (beli dres) u prodoru - strelac prvog gola Ignjatovic (beli dres) u prodoru

U drugom poluvremenu borbenija i tvrđa utakmica. Domaći su u uvodnim minuztama ovog dela meča ostali bez Ilije Marića koji je posle jednog duela ostao da leži na zemlji, u pitanju je povreda leđa i vrata i korao je kolima Hitne pomoći da bude prebačen u kraljevačku bolnicu. Ubrzo je i Krstić za kratko vreme dobio dva žuta kartona i "beli" su viÅ”e od pola sata igrali sa igračem manje. Ipak, to im nije smetalo da čeŔće ugrožavaju gol gostiju, Å”anse su imali Matić i Nikolić, dok je kod Slavije vredelo zabeležiti pokuÅ”aj Đorđevića koji je bio za malo neprecizan. U sudijskoj nadoknadi usledio je odličan centarÅ”ut Čolića i sjajan trzaj glavom Matića za konačnih 2-0 i vrednu pobedu Sloge na oproÅ”taju od svojih navijača u ovoj polusezoni.

Strelac drugog gola Matić (beli dres) - Foto: Stole

SLOGA - SLAVIJA 2:0 (1:0)

Gradski stadion Gledalaca: 100 Sudija: Aleksandar Rajičić (Čačak) 6 Strelci: Ignjatović u 35. i Matić u 90.(+2) minutu Žuti kartoni: Krstić, Ignjatović(Sloga), Ilić, Sretković (Slavija) Crveni karton: Krstić (Sloga) 60. minut. Igrač utakmice: Đorđe Filipović (Sloga).

SLOGA: Pantović 7, Dunjić 6,5, Čolić 7, Z. Pavlović 7, Dević 7, M. Pavlović 6,5, Marić 6 (Matić 7), Filipović 7, Ignjatović 7 (Nikolić -), Krstić 6, Jablanović 6,5 (Vasiljević -).

SLAVIJA: N. Petrović 6, RaÅ”ković 6, Todorović 6, Ilić 5 (Radulović 6), Rakić 6,5, Sretković 6, NeÅ”ković 6, Radovanović 6, L. Petrović 6 (Stijović 6), Đorđević 6, V. Petrović 6.