Takovo
Sušica

Zona Morava: Na Bunjačkom brdu iz keca u dvojku!

09.04.2017 Stojan Petković

Odavno na delu nije viđena ekipa koja igra tako lepršav i dopadljiv fudbal kakav su na Bunjačkom brdu demonstrirali gosti iz Mrčajevaca. Utisak je da su čekali povod pa da zaigraju onako kako to od njih očekuju ljubitelji fudbala. Naime, domaćini su dobro započeli meč. Krenuli su ofanzivno i iz jedne takve akcije došli do vođstva. Najpre je Marković bio u povoljnoj situaciji ali je odlični golman Nikolić maestralno reagovao. U nastavku akcije opet se lopte dokopao Marković i bio zaustavljen na nepropisan način. Sudija je opravdano pokazao na belu tačku. Siguran strelac bio je Stefan Šarac - 1:0.

Detalj sa meča Karadjordje -Orlovac

Rezultat je poravnao gostujući Šarac, Mirko, koji je dobro propratio centaršut kapitena Popovića i povratnu loptu sa desne strane i sa pet -šest metara matirao golmana Karađorđa. Posle samo dva minuta Ljubičić se odlučio na udarac sa dvadesetak metara i lopta je završila u gornjem uglu domaćina. Bio je to pravi evro gol.

Jedan od ataka domaćina u drugom poluvremenu Foto: Stole

Vratar Manić je paradom jedino uspeo da ulepša pogodak. U nastavku domaćini su uložili puno napora ne bi li izjednačili rezultat ali im to, nažalost, nije uspelo jer su gosti lako "čitali" njihove, ne baš osmišljene, akcije. Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja i fudbaleri Orlovca su zasluženo osvojili ceo plen.

KARAĐORĐE - ORLOVAC 1:2 (1:2)

Kraljevo - Igralište na Bunjačkom brdu. Gledalaca 300. Sudija: Miroslav Miletić (G. Milanovac) 7,5. Strelci. S. Šarac u 12. (jedanaesterac) - Karađorđe. M. Šarac u 28, Ljubičić u 30. (Orlovac). Igrač utakmice: Njegoš Lakušić (Orlovac)

KARAĐORĐE: Manić 6, Arsenijević 6, Arsović 6,5, Sazdov 6,5, S. Šarac 7, Kosovac 7, Marković 6,5, Vuković 6 (Tomanović -), Sekulić 6 (Čolović -), Mladenović 6 (Mijailović -), Bukarica 6,5.

ORLOVAC: Nikolić 7, Aleksić 6,5, M- Šarac 7, Radojković 6,5, Vasilić 7, Pavlović 6,5, Ljubičić 7,5 (Dačović -), Lakušić 8 (Terzić -), Ilić 6,5 (Milošević -), Popović 7,5, Ćirković 6,5.