Borac
Mladost Admiral

Konstantin veliki za Slogu

08.04.2017 Aleksandar Daišević

Na oproštaju od svojih navijača košarkaši Sloge su ugostili otpisani niški Konstantin. Međutim, svi koji su mislili da će "beli" upisati rutinsku pobedu, prevarili su se. U prvih 10 minuta puleni Ivana Dimića su radili šta su hteli protiv potpuno anemične Sloge. Kraljevčanin i bivši Slogin košarkaš Slaviša Bogavac, sada kapiten Nišlija, do polovine ovog perioda je ubacio dvocifreni broj poena. Konstantin je u petom minutu imao prednost 5-20 i već je bilo jasno da će Sloga morati da "krvari" da bi izbegla poraz. Početkom druge deonice Nišlije su stigli do kapitalnih 20 razlike (11-31),a domaćima ništa nije polazilo za rukom. Na veliki odmor se otišlo sa vođstvom Konstantina 27-46 i to posle koša Stojanovića sa zvukom sirene.

U nastavku Nišlije su držale nivo igre, mladi igrači poput Kostića i Anđelkovića, uz iskjusne Boigavca i Antića značlački su održavali i uvećavali prednost, dok je Sloga ponekom trojkom znala da se spusti ispod 20 razlike. na kraju trećeg perioda Vorkapić je trojkom sa zvukom sirene smanjio prednoist gostiju na 55-68. Do kraja utakmice su gosti rutinski priveli posao kraju i sa kamatom se revanširali Slogi za poraz u Nišu u prvom delu sezone.

SLOGA - KONSTANTIN 70 - 86 (11-28, 16-18, 28-22, 15-18)

Nova sportska dvorana Gledalaca: 200 Sudije: Vojinović (Novi Sad), Arsenijević (Beograd), Sedlar (Novi Sad)

SLOGA: Stamenić 10, Vorkapić 20 , Ostojić , Jovanović 16, Simeunović 6, Bojanić , Pavlović 2, Simović 10, Ilić 2, Ćirović 2, Peruničić 2, Jončić

KONSTANTIN: Dojčinović, Milojević 11, Kostić 12, Jovanović, Anđelković 15, Stojanović 7, Antić 18 (7sk), Tasić, Simović, Bogavac 23 (10 sk), Živković, Rilak.