Železničar
Dunav

Poraz Radničkog u banatskom derbiju protiv ekipe Dinama!

07.10.2017 zrklik.com

Pred više od 400 gledalaca na stadionu kraj „Skrobare“ fudbaleri Radničkog u Banatskom derbiju izgubili su minimalnim rezultatom 1:0 od ekipe Dinama iz Pančeva.

U prvom poluvremenu fudbaleri obe ekipe odmeravali su snage i igrali čvrsto, te  nije bilo većih šansi na obe strane, sve do samog kraja poluvremena u 43. minutu, kada je  dubinska lopta stigla do igrača Dinama Kukolja,  a on je odlično prihvatio i lobovao golmana Radovića za vođstvo svoje ekipe.

Na samom početku drugog poluvremena igrač Radničkog Blažić, se nakon starta nad igračem Dinama povredio i umesto njega u igru je ušao bonus Zakić. Do 70. minuta obe ekipe igrale su izjednačeno, a onda je Radnički preuzeo inicijativu na terenu i stvorio dve šanse, ali nije uspeo da ih iskoristi i rezultat je ostao nepromenjen do kraja meča, Radnički- Dinamo 1945 0:1.

Radnički Zrenjanin:Radović Nemanja, Grbić Nikola, Jovanov Bogdan, Krstinić Nikola, Radosavljević Predrag, Matić Žarko, Milivojev Miljan, Kovačević Marko, KIš Robert, Blažić Jovan, Knežević Đorđe. Zamenici igrača: Jevremov Stefan, Šemić Zoran, Rudan Miodrag, Dačaj Edonis, Mastilo Marko, Šarenac Mile, Zakić Miloš. Trener: Predrag Kandić.

Dinamo 1945: Čanović Aleksandar, Dašić Dragan, Vojnović Stojan, Nedučić Milan, Janković Luka, Jovanić Luka, Đokić Luka, Petrović Luka, Kukolj Miloš, Jovančić Mladen, Veličković Božidar. Zamenici igrača: Mugoša Sava, Lazinica Nenad, Stojanovski Aleksandrar, Tošić Branislav, Arbutina Nebojša, Radulović Stefan i Mirković Aleksandar. Trener: Stevanović Aleksandar.

U sledećem kolu 14. oktobra, ekipa Radničkog putuje u Novi Sad, gde će igrati meč protiv Crvene Zvezde.