Prvi srpski ustanak
1 0 pre 6 godina
Nemanja87 je ovo ocenio zelenim kartonom
RADISA-Darosava
Stadion kraj"Pestana".Gledalaca blizu 400.Sudije: Matic Miroslav 8,Todorovic Nikola i Cetric Nikola /svi iz Loznice/.Delegat : Stanic Zeljko /Krupanj/. Strelci : Tolic u 29,90+3 i Radic u 34.minutu. Javne opomene: Savic,A.Arsenijevic /Partizan 1945/,Trifunovic,Jorgic,I.Nikolic /Bare/. PARTIZAN 1945 :Pajovic 7, L.Pavlovic 8, A.Arsenijevic 8, Tesic 8,Milosevic 8,Vojinovic 8,Tolic 8,5, Markovic 7, /od 67.Nikolic 7/,S.Jovanovic 7,5 /od 78.Ivanovic -/,S.Savic 7,5,Radic 7,5 /od 89.Mitrovic -/. BARE : Jovicevic 8, Mojsilovic 7,Djordjevic 6,5 /od 53.Mihailovic 7/,Radovanovic 6,5,Gudzulic 7,5, Nikolic 7, Grba 6,5 /od 59.Vukovic 7/, Jorgic 6,5, Jovanovic 7,5, Djordjevic 7,5, Trifunovic 7. Igrac utakmice : Tolic Zeljko /Partizan 1945/ Darosava U prvih petnaest minuta igralo se na sredini terena,uz malu nadmoc domace ekipe.Igrao se 16.minut,domaci tim izveo je dobar napad,lopta je kod Tolica koji ulazi u kazneni prostor,iskosa s desne strane,sutira,vratar loptu odbija,ona ponovo dolazi do Tolica,sledi novi udarac,ali opet vratar brani.Bolju igru domaci tim krunise pogotkom u 29.minutu.Odlicna akcija po desnoj strani,lopta je kod Lazara Pavlovic,ovcaj idealno gadja u glavu Tolica,i mreza se zatresla.Eksplozija odusevljenja domacih navijaca i igraca.Samo pet minuta kasnije akcija kao preslikana.Ponovo je lopta ubacena na desnu stranu,sada je Tolic spojio na pet metara Radica,usledio je trzaj glavom,i lopta je u mrezi.Prednost je udvostrucena za mirniju igru.Do kraja prvog dela belezimo jos jednu priliku za domaci tim.Igrao se 43.minut.Odlicno izveden udarac sa ugla,L.Pavlovic sutira glavom sa 8-9.metara,ali vratar gostujuce ekipe loptu izbacuje preko vratnice. U drugom delu gosti igraju nesto ofanzivnije,ali bez izrazitih prilika za gol.Domacin prvi dolazi u novu priliku za pogodak.Tolic je umakao svojim cuvarima u 56.minutu,usao u kazneni prostor iskosa sa desne strane,sutirao,ali lopta zavrsava pored desne stative.Prvu pravu priliku gosti imaju posle kornera.Dobro ubacena lopta,najvisi u skoku je Jovanovic,sa penala sutira glavom,ali je Pajovic siguran.Dva minuta kasnije i rezervista Vukovic sutira sa distance,udaljen dvadeset metara,Pajovic odbija loptu,a potom je ona izbacena do centra terena.Zaustavljen je napad gostujuce ekipe u 63.minutu,Milosevic je idealno uposlio dugom loptom Radica,ovaj krece sam ka golu iskosa sa leve strane,usledio je udarac,no vratar gostujuce ekipe jos jednom uspesno intervenise.Vec u narednom minutu ponovo Radic u dobroj prilici,ali ga je vratar i ovaj put nadmudrio.Radic je danas mogao da se proslavi.Novu priliku je propustio u 68.minutu,udaljen 12-13 metara,sutira,ali Jovicecic ponovo siguran.Domacin je apsolutno dominantan na terenu,akcije se smenjuju,ali kao da je mreza zacarana.Odlicna akcija koju je zapoceo na centru Sasa Jovanovic,idealno uposlio na desnoj strani Nikolica,ovaj je laznjakom poslao svog cuvara kod"Spajije"u dvoriste,a onda gadjao gornji desni ugao,medjutim Jovicevic je zaplivao kroz vazduh i sjajno odbio loptu,ona je isla ka usamljenom Tolicu,ovaj odbitak upucuje ka golu,ali je na zalost domacih igraca i navijaca bio neprecizan.Kapiten je ipak stavio tacku u nadohnadi vremena.Igrao se 90 +treci minut,Tolic je izbio sam pred vratara gostujuce ekipe,propisno ga iscimao,potom zaobisao i usetao se u mrezu.Potpuno zaslezena i cista pobeda lidera na tabeli.Moramo istaci fer i korektnu igru gostujuce ekipe,Sudjenje sudijske trojke odlicno.Posle ovog kola lider je tri boda ispred Vince,a sedam vise od Bara.Organizacija utakmice za svaku pohvalu,bez obzira sto je delegat u svom izvestaju napisao da je bila slaba.Nikad vise redara i organa MUP-a na jednoj utakmici, u poslednjih deset godina.Sledece kolo ekipa gostuje u Donjoj Satornji.Klub se zahvaljuje svojim navijacima koji su jos jednom pokazali kako se sportskim navijanjem moze pomoci voljenom klubu.