Solunac
Omladinac
Vojvodjanska liga "Zapad": Sloven ā€“ Hajduk 2:2
17.03.2010 Ž. Radivojević

Iako su gosti u dva navrata bili u vodjstvu, više od boda ne nose u Šimanovce. Po svemu sudeći, podela bodova najrealniji je rezultat, u igri koja nije bila baš za pohvalu. Kako su se čulo u publici: šta se i očekivalo od "derbi susreta začelja vojvodjanskog Zapada "!?
Posle kiksa Vidakovića u 26. minutu, „poklon loptu“ na najbolji način je iskoristio Lešnjaković i posle odličnog proigravanja, Mrkajiću nije bilo teško da savlada Vujakovića.  Desetak minuta kasnije, posle šuta Nedića, golman Hajduka Aleksić kratko odbija loptu, ali samo do Djurdjevića, koji poravnava rezultat. U 60. minutu, jednu odbijenu loptu prihvata Devrnja: odličan udarac i gosti su  ponovo u vodjstvu. Nekoliko minuta kasnije i Marinković se upisao u listu strelaca. Po prikazanoj igri, teško je zamisliti „sjajnije proleće od jeseni“ za obe ekipe. Sudija  Milanović kao i fudbaleri: prosečan!

Ruma – Gledalaca: 100. Sudija: Igor Milanović (Mačvanska Mitrovica). Strelci: 0:1 Lešnjakoviću 26, 1:1 Djurdjević u 36, 1:2 Devrnja u 60, 2:2 Marinković u 66. minutu. Žuti kartoni: Milojević i Hristov (Sloven), Minić, Svilar i Lešnjaković (Hajduk). Crveni karton: Svilar (Hajduk).

SLOVEN: Vujaković, Medić (Borojević), Djurdjević, Čučković, Vidaković, Marinković, Lukić, Milojević, Nedić (Spasojević), Hristov, Jurišić.
HAJDUK: Aleksić, Vagić (Domazet), Vukša, Pajović, Cvijanović, Minić, Svilar, Velinov, Lešnjaković, Radulović (Tanić), Mrkajić.