Budućnost
GFK Jagodina
Pionirska liga Srbije: Sloga - Napredak 1:1
22.11.2009 A.DaiÅ”ević

Pioniri Sloge nisu uspeli da se revanširaju Napretku za poraz u prvom delu sezone kada je u Kruševcu bilo 2-1. Iako su „beli“ sve vreme dominirali nisu mogli da probiju čvrst bedem pred golom Kruševljana. Već u 2.minutu N. Dabižljević je sa preko 20 metara starhovitim šutem uzdramo stativu gola već savladanog Anđelkovića. Samo tri minuta kasnije u šansi je bio na drugoj strani Miodragović, ali je Kostić bio priseban. U 15.minutu iz jednog od retkih napada „čarapani“ su povedli preko odličnog Maksimovića koji je sve lepo uradio i savladao nemoćnog golmana Sloge. Imali su domaći veliku želju da dođu do izjednačenja i u tome uspeli u smiraj prvog poluvremena. Posle kornera odlično se na drugoj stativi našao A. Dabižljević i glavom matiorao Anđelkovića.
U drugom poluvremenu samo jedna prava prilika domaćih, ali je sjajan šut glavom Jablanovića paradom odbranio vratar Napretka. Pokušavali su Slogini pioniri udracima iz daljine, ali uglavnom za malo neprecizno preko gola.

Gradski stadion - Gledalaca: 200.  Sudija: Darko Bogdanović (Kraljevo).  Strelci: A. Dabižljević u 37. minutu za Slogu, a Maksimović u 15.minutu za Napredak. Igrač utakmice: Nikola Dabižljević (Sloga).

SLOGA: Kostić, Milovanović (Đorić), Janković, Vujović, Bunjak, N. Dabižljević, Jović, Šaponjić, Jablanović, A. Dabižljević, Matić (Žerađanin).
NAPREDAK: Anđelković, Marković, Đorđević, Mijailović, Ivanović, Karović, Andrejić (Radivojević), Čajić, Miodragović (Marinković), Maksimović (Stevanović), Živković (Pendo).