Majdanpek
Rudar
Jagodina
Mladi "Ćurani" juriÅ”aju ka drugom mestu Druge rukometne lige Istok

U 12. kolu Druge rukometne lige Istok može se reći pravi pomoravski derbi. Pred neÅ”to viÅ”e od 70 gledalaca u sportskoj hali ā€žJASSAā€ utakmicu su vodili Đorđević Damir iz NiÅ”a i Pavlović Dejan iz Aleksinca dok je delegat bio Milenković Dejan iz Jagodine, a mladi rukometaÅ”i Jagodine savladali su iskusnu ekipu Rembasa iz Resavice rezultatom 37:26 (16:16). Utakmicu je odlično počela gostujuća ekipa koja je vezala 4 gola i povela već u 6. minutu sa 4-0 dok je Ćuranima trebalo petnaestak minuta da se podignu iz pepela i vrate se u utakmicu Å”to govori rezultat 25. minutu gde se uÅ”lo u egal. Jagodina se mučila sa odbranom koja nije iÅ”la kao Å”to je zamislio Pavlović Viktor pa je vraćena formacija 6-0. NajviÅ”e problema mladim Jagodincima zadavao je sjajni bek Jovanović Nikola koji je bio najefikasniji u redovima gostujućeg tima. U domaćem sastavu najviÅ”e golova je postigao Jovanović MiloÅ” koji je doÅ”ao ovoga puta do brojke 11, pratili su ga Lepović Lazar i Miletić Bora sa 6 pogodaka dok je Matić Ljubodrag ovoga puta tresao mrežu 5 puta. Za igrača utakmice proglaÅ”en je golman iz domaćeg sastava Gojković Petar koji je mučio gostujuću ekipu svojim odbranama. Å to se tiče utakmice, prvo poluvreme bilo je dinamično dok gostujuća ekipa zbog nedostatka igrača nije mogla da se izbori sa brzim igračima Jagodine te je forsiran brzi centar, kontra i polukontra.

U 13. kolu Rembas će dočekati prvoplasiranu ekipu Zaječara dok će se Jagodina uputiti ka Majdanpeku i odigrani pravi derbi 13. kola.