Jedinstvo (P)
Budućnost
SLI: Moravac Orion het-trikom Đokića naneo prvi poraz Zaplanjcu
18.10.2018 zaplanjskenovine.rs

FudbaleriĀ FK ā€žMoravac Orionā€œĀ iz MrÅ”tana bili su prejaki zaĀ FK ā€žZaplanjacā€œĀ u utakmici koja je odigrana 17. oktobra na stadionu u Gadžinom Hanu, pred oko 150 gledalaca. Gosti su naneli prvi poraz Zaplanjcu, a rezultat na kraju meča bio jeĀ 2:3.

Milan Đokić se tri puta upisao u listu strelaca; foto: Zaplanjske novine

U Zaplanjacu je bilo kadrovskih problema. Standardni Å”toper Dragoljub Nikolić nije bio u timu zbog nagomilanih žutih kartona, dok je Namanja Božović, možda i najvažniji igrač na sredini terena, izostao zbog zdravstvenih problema. Ako se uzmu u obzir i nefudbalski problemi u klubu zbog kojih u timu nema centarfora Marka Mitića, vidimo da su Predrag i Nenad Stamenković imali ozbiljnih problema u svakoj liniji tima.

Na samomĀ početku utakmiceĀ videlo se da gosti imaju odličan tim i da su doÅ”li sa namerom da osvoje sva tri boda.Ā Već uĀ 8. minutuĀ uspeli suĀ da postignu gol.Ā Posle nesigurnosti u odbrani Zaplanjca, lopta je doÅ”la na desni bok do Radivojevića koji je asistirao Milanu Đokiću kome nije bilo teÅ”ko da ubaci loptu u gol.

U narednom delu utakmice domaći igrači uspostavili su balans i uspeli u dva navrata da priprete, ali Radosavljević i Mladenović nisu bili precizni.

Pokazali su igrači Moravca u 17. minutu da umeju odlično da izvedu kontra napad. Ovoga puta golman Zaplanjca Stefanović uspeo je da spreči raspoloženog Đokića da poentira.

Usledio je period dobre igre Zaplanjca u kome je odličnu rolu imao Petar Nikolić. Najpre je posle solo prodora u Å”estnaestercu i nedosuđenog kaznenog udarca nad njim (sudija poÅ”tovao prednost!), lopta doÅ”la do Radosavljevića koji je preciznim udarcem savladao golmana Cakića zaĀ poravnanje rezultata u 28.Ā minutu.Nekoliko minuta kasnije, tačnijeĀ u 36. minutu, nad Lazarom Nikolićem načinjen je faul u Å”esnaestercu ā€“ sa bele tačke precizan je bio Petar Nikolić zaĀ 2:1 za domaće.

Posle dobro izvedenog kornera svoju Å”ansu da postigne gol imao je MrÅ”ević, ali je neprecizno Å”utirao glavom.

Poslednji minuti poluvremena pripali su gostima ā€“ imali su joÅ” jednu priliku da postignu gol preko, danas odličnog, Vladimira Stefanovića, ali je njegov prezimenjak na golu Zaplanjca izaÅ”ao kao pobednik u ovoj situaciji.

UĀ drugom poluvremenuĀ fudbaleri iz MrÅ”tana bili su dominantnija ekipa na terenu. Od prvog minuta krenuli su silovito. VrÅ”ili su pritisak na sve linije Zaplanjca sa namerom da preokrenu rezultat. U 60. i 61. minutuĀ najbolji igrač utakmiceĀ ÄokićĀ postigao je joÅ” dva gola. Prvi posle odličnog volej udarca, a drugi posle asistencije Stefanovića.

Nastavilo se u visokom ritmu. Dominirao je tandem Moravca na sredini terenaĀ V.Stefanović ā€“ N.Ā Stefanović, a u napadu svoje Å”anse imao je i Mitar Radivojević koji je u 76. minutu odlično Å”utirao sa ivice kaznenog prostora ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Igrači Zaplanjca pokuÅ”ali su preko Prokića i Aleksandra Petrovića, ali danas nisu imali snage za joÅ” jedan preokret .Ā Golman Zaplanjca Milan StefanovićĀ je i danas branio na visokom nivou, tome u prilog ide joÅ” jedna bravurozna odbrana u situaciji ā€ž1 na 1ā€œ sa trostrukim strelcem Đokićem u samoj zavrÅ”nici meča.

PosleĀ 11. kolaĀ i prvog poraza, FK Zaplanjac se nalazi naĀ 5. mestuĀ na tabeli Srpske lige Istok saĀ 22 boda.

ZAPLANJAC: Stefanović, Mladenović, MrÅ”ević, Stanojević, A. Petrović, Bulatović, Prokić, Stojanović (Jovanović), L. Petrović (L. Nikolić) (Stanković),Radosavljević, P. Nikolić.

MORAVAC ORION:Ā Cakić, Tasić, Anđelković, Kostić (Stefanović), Radivojević, Stefanović (Mitrović), Đokić, Nikolić, Palurović, Đenić (Mitić), Ilić.